Ish-mbrojtësi i Vllaznisë, Stefan Cicmil, ka ndryshuar skuadër por jo kampionat. Ndonese ai ka patur edhe nje deshire per te ardhur ne Shkoder serish, kjo gje nuk eshte realizuar.

30-vjeçari u largua zyrtarisht nga Sutjeska, pas 3 sezonesh, teksa nuk ka humbur kohë, duke firmosur menjëherë me Podgoricën, skuadrën me të cilën do të përballet Laçi ditën e nesërme në turin e parë të Ligës së Konferencës.

Lajmi për transferimin e Cicmil nga Sutjeska te Podgorica është konfirmuar nga vetë klubi i Sutjeskës, nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare.

Edhe pse ai luajti si mbrojtës qendror dhe bëri një pauzë për pjesën më të madhe të sezonit 2019/2020 për shkak të një dëmtimi të rëndë, Stefan shënoi shtatë gola.