Ditet kalojne dhe ndeshjet e para te turit te pare te “Conference League” po afrojne. Ekipet pjesmarrese kane patur daten 2 te ketij muaji si te fundit per te dorezuar listen e lojtareve me te cilet do te luajne ne raundin e pare.

Nderkohe, diten e sotme ka qene vete UEFA qe ka publikuar keto lista teksa ashtu siç kemi paralajmeruar, ne kete liste nuk ka patur supriza tek Vllaznia.

Madje ne te nuk eshte i perfshire as futbollisti brazilian qe ka firmosur diten e sotme, Wellinton Gustavo por nderkohe pjese e skuadres eshte Liridon Latifi.

Ja lista e federimit e ekipit te Vllaznise per turin e pare:

1. Bojan Zogoviç

2. Kristi Qarri

3. Erdenis Gurishta

4. Mevlan Adili

5. Eni Imami

6. Darko Bulatoviç

7. Abdurrahman Fangaj

8. Egzon Shimaj

9. Geralb Smajli

10. Klejdi Paloka

11. Ardit Krymi

12. Fjoart Jonuzi

13. Milos Kaleziç

14. Uheid Hoxha

15. Eraldo Dede

16. Arlind Kalaja

17. Arsid Kruja

18. Haris Dilaver

19. Ardit Hoxha

20. Victor Matheus Da Silva Matos

21. Fahrudin Gjurgjevikj

22. Liridon Latifi

23. Mehdi Çoba

24. Liridon Latifi