Vllaznia ka udhetuar mesditen e sotme drejt Bosnje- Hercegovines dhe pas nje udhetimi prej 5-6 oresh mesohet se ekipi ka mberritur ne qytetin e Mostarit ku do te qendroje deri pas ndeshjes me Shiroki Brijeg.

Por nderkohe, me te mberritur ne qytetin e Mostarit, pjestaret e ekipit kane shfrytezuar mundesine per te vizituar qytetin e vjeter te Mostarit.

Madje, trajneri Brdariç ka postuar edhe nje foto ku eshte bashke me pjestaret e stafit te tij, Elvis Plorin e Ideal Lekiqin si dhe me drejtorin sportiv Matko Djarmati.

Kuptohet qe dita e sotme ka qene pa shume pune per ta, por duke nisur nga neser do t’i perkushtohen punes sepse do te mendojne vetem per sfiden me Shiroki Brijeg.

Stervitja do te zhvillohet pasdite ne stadiumin ku do te zhvillohet ndeshja dhe qe eshte rreth 20 km larg nga hoteli ku jane te akomonuar dhe ekipi do te kthehet serish ne qytetin e Mostarit./SHKODRA-SPORT.COM/