Vllaznia ka zhvilluar pasditen e sotme seancen e fundit stervitore para sfides me Shiroki Brijeg dhe stafi i saj kishte zgjedhhur oren 19.00 per kete seance. Ne fakt ka patur interes edhe nga mediat vendase, per te cilat ne fakt orari i zhvillimit te saj, ne temperatura shume te larta, ka qene disi i pakuptimte.

Para zhvillimit te kesaj stervitje, nderkohe trajneri Brdariç ka dhene nje interviste per portalin Jabuka.tv. Duke folur ne lidhje me perballjen e neserme, ai eshte shprehur:

“Ne kemi ardhur ketu dhe jemi gati. Do të jetë një lojë e mirë me një ekip që ka shumë përvojë duke luajtur në Evropë. Unë mendoj se Široki Brijeg ka një avantazh të vogël për shkak të kësaj, por ne kemi ardhur të luajmë drejtë dhe në maksimum,

Pas çdo sezoni ka ndonjë ndryshim ne perberje, por asgjë të veçantë. Ashtu si në Široki Brijeg, pothuajse të gjithë lojtarët qëndruan dhe dy ose tre lojtarë të rinj erdhën. Të dy skuadrat janë gati për nesër dhe mezi po pres nesër në orën 21:00 që të fillojë loja, trajneri i ekipit shqiptar është optimist.

Në këtë nivel, secila skuadër ka pikat e saj të forta, gjëja më e rëndësishme për ne është të jemi të qëndrueshëm dhe të gjejmë një mënyrë për të arritur qëllimin e kundërshtarit. Široki Brijeg ka lojtarë të mirë dhe të rinj që u pëlqen të punojnë”./SHKODRA-SPORT.COM/