Vllaznia luan nesër në 21:00 me Siroki Brijeg për turin e parë të Conference League. Transferta për shkodranët është vendimtare për të parë formën e skuadrës. Në tre miqësoret e zhvilluara para kësaj ndeshje, kuqeblutë morën tre barazime.

Trajneri Brdaric pritet të luajë me skemën 4-2-3-1, nisur edhe nga lojtarët që kroato-gjermani ka në dispozicion. Përpara ndeshjes, dje trajneri tregoi se Latifi do ende kohë të ambientohet me grupin, teksa do e nisë ndeshjen nga stoli.

Kuqeblute gjithsesi do te zhvillojne sot pasdite edhe nje seance te fundit dhe me pas do te mesohen shume gjera ne lidhje me formacionin dhe menyren si do te luaje Vllaznia ndaj Shiroki Brijeg.

Formacioni i mundshëm:

Vllaznia: Zogovic, Bulatovic, Imami, Adili, Gurishta, Krymi, Kalezic, Jonuzi, Kruja, Da Silve, Dilaver Trajner: Thomas Brdaric