Kristiano Ronaldo përveç se një ndër futbollistët më të mirë të historisë, po shkëlqen dhe në biznes.

roni 4

 

Së fundmi, ylli portugez ka hapur një hotel luksoz në New York me emrin ‘’PestanaCR7’’. Lajmin e bëri të ditur vetë Ronaldo në rrjetet sociale duke ftuar fansat e tij të vizitojnë biznesin më të ri.

roni 3

‘’PestanaCR7’’ është një rrjet hotelesh me vendndodhje në Spanjë dhe Portguali, dhe së fundmi në New York.

roni 6

Nga pamjet e publikuara në internet shikohet luksi i tepërt në dhomat e hotelit, teksa një natë kushton 120 euro për anëtarët e grupit ‘’PestanaCR&’’ të cilët janë vizitorë të përhershëm.

roni5