Vijon intensivisht puna e transferimeve për klubet e Kategorisë Superiore. Dinamo është klubi që po surprizon ku ka kryer shumë afrime dhe i fundit ishte dje me Siljanovskin. Pa përmendur dhe afrimin e mundshëm të Sidibe. Teuta që ka goditur me huazimin e Sherf Kallakut, Tirana me Redon Xhixhën dhe Partizani me Herald Markun.

Nderkohe tek Vllaznia, padyshim qe goditja kryesore ka qene ajo me Liridon Latifin, por nderkohe kuqeblute mund te bejne edhe te tjera ne vazhdim.

MERKATO E VERËS –

AFRIME: Hristijan Dragarski, Blerim Kotobelli, Pepi Gjorgiev, Taulant Seferi (në huazim nga Tirana), Sherif Kallaku (në huazim nga Lokomotiva Zagreb);

LARGIME: Iran Zhunior Gonçalves, Denis Pjeshka, Aleksandër Kuro;

VLLAZNIA

AFRIME: Egzon Shimaj, Darko Bulatoviç, Fahrudin Gjurgjeviç, Liridon Latifi, Uellington Gustavo, Fallou Dianje?;

LARGIME: Albion Avdijaj, Elom Nya-Vexhi, Salim Cise, Nertil Hoxhaj, Dajan Shehi, Demir Imeri, Herald Marku, Aleksandar Isaevski;

PARTIZANI

AFRIME: Emiljano Musta, Herald Marku, Dajan Shehi, Arinaldo Rrapaj, Filip Gligorov, Klevis Dragaj, Eljon Sota, Vokli Laroshi;

LARGIME: Uilliam Melo, Donald Mëllugja, Roberto Domingues, Jasir Asani, Eraldo Çinari, Hektor Idrizaj, Eneo Bitri, Esin Hakaj, Rron Broja, Esat Mala, Livio Malaj, Ferhan Hasani;

LAÇI

AFRIME: Saliu Guindo, Klinti Qato, Bashkim Velija, Mario Dajsinani, Marko Roganoviç, Renato Ziko, Dejan Zarubica;

LARGIME: Kirian Nuabueze, Adolf Selmani, Klejdi Rapo, Edmir Sali, Dorian Kërçiku, Albion Marku, Erhun Obanor, Emiljano Musta, Redon Xhixha;

TIRANA

AFRIME: Engjëll Hoti, Vesel Limaj, Realf Zhivanaj, Florjan Përgjoni, Redon Xhixha;

LARGIME: Idriz Batha, Kristi Vangjeli, Elton Kale, Agustin Torasa, Ibrahim Sulei, Jurgen Vrapi;

KUKËSI

AFRIME: Ardit Hila, Klejdi Daci, Edison Ndreca, Edi Basha, Alija Kërniç, Kreshnik Bahtiri, Donald Rapo, Vitor Feijao;

LARGIME: Matheus Leiria, Patrik Eze, Vesel Limaj, Godberg Kuper, Rolandas Baravikas, Numan Kurdiç, Mate Tsintsadze, Blerim Kotobelli, Besir Demiri, Bruno Lulaj?, Agim Ibraimi?;

SKËNDERBEU

AFRIME: Murilo Rosa, Shkëlzen Ruçi, Jurgen Vrapi, Ardit Nikaj;

LARGIME: Fallou Nxhie, Aleksandros Rahim, Shqiprim Taipi, Mërgim Shala, Ditmar Bicaj, Mario Dajsinani, Arinaldo Rrapaj, Uerdi Mara?;

KASTRIOTI

AFRIME: S’ka;

LARGIME: Edi Nikolas Bojom, Patrik Bardhi, Ermir Rezi, Xhulio Mehmeti, Silvester Shkalla, Arbër Basha, Realf Zhivanaj, Amer Duka, Silvio Vokrri, Fjoralb Deliaj, Klejdi Daci, Laurenc Xheka, Isli Hidi, Rei Nuriu;

DINAMO

AFRIME: Patrik Bardhi, Dorian Kërçiku, Marin Abazaj, Enis Gavazaj, Romeo Harizaj, Rimal Haxhiu, Stefen Çinedu, Xhuljano Skuka, Aleksandar Sofranak, Aleksandar Isaevski, Goran Siljanovski, Lancinet Sidibe;

LARGIME: Miklovan Pere, Dejvi Bilali, Emiljano Hidri, Artion Alillari, Mustafa Xhixhiua, Damiano Pontreli, Niko Paterni, Xhorxhian Boçi, Esmerald Aluku, Plarent Fejzaj;

EGNATIA

AFRIME: Franc Ymeralilaj, Besart Krivanjeva, Arbër Çyrbja, Alessandro Kacbufi, Bledar Lila, Mikhael Agbekpornu;

LARGIME: Endrien Magani, Jurgen Vogli, Alked Çelhaka, Brixhild Brahimaj, Orian Xhemalaj, Matheus Markos Ramos;