Qe prej dites se djeshme nuk ka folur, por kuptohet qe merzia e asaj çfare ndodhi ne Bosnje- Hercegovine ende nuk i ka kaluar as tani disa ore pas perfundimit te ndeshjes.

Sponsori i Vllaznise Alban Xhaferi ka reaguar pak minuta me pare permes nje postimi ne profiline tij, ky padyshim qe reagon ashper ndaj arbitrit te ndeshjes.

Ai i referohet statistikave zyrtare te publikuara nga faqja e UEFA-s dhe e quan ndodhin e djeshme ne ndeshjen Shiroki Brijeg- Vllaznia, nje akt te paprecedent ne futboll. Ja çfare shkruan Xhaferi:

“Shifrat për Guiness: Vllaznia 12 faule dhe merr 13 kartona të verdhë, Siroki Brijeg 10 faule dhe vetëm 4 kartona të verdhë, marre nga faqja UEFA: https://www.uefa.com/…/2032801–siroki…/statistics/…

Ndeshja e djeshme ne Siroki Brijeg ishte nje akt i paprecedente ne historin e futbollit Europian dhe vr.asje e futbollit nga nje arbiter”./SHKODRA-SPORT.COM/