Mëngjesin e së dielës, Argjentina dhe Brazili do të ndeshet në finalen e madhe të ‘’Copa America’’ në një klasike të futbollist botëror.

Shumë tifozë brazilian kanë shprehur qartë dëshirën që këtë kompeticion ta fitojë Argjentina për shkak të yllit të skuadrës Lionel Mesi.

Kjo e ka nxehur së tepërmi yllin brazilian Nejmar i cili me anë të një postimi në rrjetet sociale ka reaguar ashpër ndaj tifozëve të tij duke u shprehur se i dalin skuadrës kundër.

‘’Unë në jam një Brazilian shumë krenar. Ëndrra ime ka qenë që gjithmonë të luaj për kombëtaren dhe të dëgjoj tifozët të këndojnë për ne.

Unë kurrë nuk kam sulmuar ose do të sulmoj kur Brazili të luajë në një kompeticion, qoftë futboll apo jo. Nëse Brazili është atje, unë jam me Brazilin dhe kush është brazilian e bë një gjë të tillë. Kushtuar atyre që janë kundër’’, shkroi Nejmar.