“Si Senor”. Kështu e prezanton PSG-ja mbrojtësin spanjoll Serxho Ramos. Mbrojtësi spanjoll është futbollsti më i ri i ekipit francez dhe që tani mund ta themi se konsiderohet si një nga goditjet e kësaj merkatoje.

Prej 8 ditësh ishte futbollist i lirë, sepse i përfundoi kontratë me Realin e Madridit, por nuk vonoi shumë dhe firmosi me skuadrën e Nejmarit dhe Mbapesë.

PSG-ja ka një projekt të madh dhe mbrojtësi do të vazhdojë të luajë në nivele të larta, pavarësisht se është 35 vjeç. Këtë të mërkurë ai ka mbërritur në Paris ku kreu vizitat mjekësore dhe ka bërë fotot me fanellën me numrin 4.

Mjekët janë marr me Ramosin pesë orë gjatë testeve mjekësore dhe përfundimi ka qenë se ish kapiteni i Realit është në gjendje fizike si një 25-vjeçar. Spanjolli për 2 vite dhe rroga e tij do të jetë shumë e lartë, deri në 15 milionë euro në një sezon.