Kampionati kombetar i moshave U16 dhe U18 ne boks ka zhvilluar pasditen e djeshme me ndeshjet gjysmefinale dhe paraqitja e boksiereve te Vllaznise ka qene pergjithesisht e mire ne ndeshjet qe kane zhvilluar.

Ata kane zhvilluar 6 ndeshje, nga te cilat kane fituar 4 dhe kane humbur 2. Keshtu, ne grupmoshen U16 boksuan 4 sportista. Pashuk Gjoni ne peshen 57 kg i cili fitoi perballe boksierit Oliks Gashi (Teuta).

Tonin Prela ne peshen 60 kg fitoi perballe boksierit Riza Cuni (Tirana). Elhad Kastrati ne peshen 63 kg fitoi perballe boksierit Bentli Shehi (Tirana). Dario Gjetaj ne peshen +80 kg fitoi perballe boksierit Luis Gjolena (Kukes).

Ndersa ne grupmoshen U-18 boksuan 2 sportista. Rigers Gjondrekaj ne peshen 60 kg humbi perballe boksierit te Tiranes. Klodian Doda ne peshen 91 kg humbi perballe boksierit Arlind Cera (Tirana).

Paraditen e sotme do te zhvillohen finalet. Vllaznia do te perfaqesohet me 5 finalista. Ne grupmoshen U-16 kater boksier dhe ne grupmoshen U18 me nje boksier.