Ish-sulmuesi i Partizanit, Kaleb Ekuban mund të rikthehet të luajë përsëri në Serinë A, aty ku interes ka shfaqur skuadra e Xhenoas.

Sipas ‘’TuttomercatoWeb’’, tratativat e klubit italian me turqit e Trabzonsporit kanë nisur dhe marrëveshja mund të mbyllet mbi bazën e 2 milionë eurove.

Me afrimin e Bruno Peres, Zhervinjo dhe Hamshik tek Trabnzonspori, hapësirat për Ekuban mund të jenë të pakta dhe një rikthim në Serinë A mund të ishte mjaft komod për sulmuesin.

Ish-sulmuesi i Partizanit ka luajtur dhe më parë në Itali me skuadrën e Kievos, më pas vazhdoi karrierën tek ‘’demat e kuq’’, kaloi 2 sezone tek Lidsi në Angli dhe së fundmi në Turqi te Trabnzonspori.