Armando Broja i cili kaloi një sezon fantatik me skuadrën e Viteshes në Eredivisie, është rikthyer sërish tek skuadra e Çelsit.

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, është vendosur në urdhrat e trajnerit Tomas Tuhel dhe po stërvitet intensivisht për të bindur trajnerin gjerman që të ketë minuta dhe për të në Premier Ligë.

Armando Broja ka publikuar një foto gjatë seancës së fundit stërvitore me kampionët e Europës në fuqi, ku shihet teksa po stërvitet dhe në profilin e tij në rrjetin social “Instagram” ai shkroi:

“I lumtur që jam rikthyer”. Një entuziazëm i madh i sulmuesit shqiptar për skuadrën kampione të Champions-it.