Italia ka festuar dje titullin kampion të Europës. Në një autobus të hapur, Azzurrët kanë përshëndetur mijëra fansat që kishin dalë në rrugët e Romës për të mbështetur dhe uruar ekipin e tyre.

Mes tyre ishte edhe Federico Chiesa, anësori sulmuesi i Juventus. Në lidhjen live në rrjetet sociale, Chiesa është përshëndetur nga tifozët nga Shqipëria.

Menjëherë Chiesa ka përshëndetur fansat kuqezi. “Një përshëndetje për gjithë tidozët nga Shqipëria, përqafime”, thotë Chiesa.

Ne fakt, fitorja e Italise ne Europianin qe u mbyll te dielen, ka gezuar jo pak tifoze shqiptare te cilet jane te lidhur ngushte me kete kombetare dhe per rrjedhoje nuk kane munguar te festojne neper sheshet e disa prej qyteteve kryesore te Shqiperise.

Dhe pershendetja e Kiezes padyshim qe i ka bere ata edhe me te lumtur.