Erion Hoxhallari prej kohësh ëndërron që të luajë në një kampionat të huaj dhe ofertat nuk i kanë munguar.

Së fundmi, interesim konkret për mbrojtësin e Tiranës dhe të Kombëtares shqiptare kanë shfaqur skocezët e St Mirren. Vetë lojtari nuk i ka mohuar asnjëherë negociatat me këtë klub, por gjatë orëve të fundit situata është komplikuar disi.

KËRKESA E TIRANËS

Hoxhallari është ende nën kontratë me Tiranën, por klubi nuk është bërë pengesë në rast se ai vendos të largohet. Natyrisht, Refik Halili i ka vendosur një çmim kartonit të lojtarit dhe kërkesa fillestare ka qenë 200 mijë euro.

Mësohet se edhe kjo nuk është pritur mirë nga skocezët, që gjithsesi nuk i kanë ndërprerë bisedimet.

Halili nga ana tjetër ka lënë shteg për bisedime, por gjithnjë duke vënë në dukje se një produkt i klubit të tij dhe me një moshë 25-vjeçare nuk mund të mos ketë vlerësimin e duhur për kartonin.