Laçi–Podgorica 0-0 (0-1 ndeshja e parë)

Stadiumi “Elbasan Arena”

Laçi: Sherri, Roganovic, Malota, Ignjatovic, Velija, Lushkja, Shehu, Deliu, Zarubica, Guindo, Mazrekaj.

Podgorica: Izevic, Suzuki, Celebic, Dojic, Vukcevic, Jovanovic, Vujovic, Boljevic, Moras, Sentoku, Adrovic.

Gjyqtar: Yaroslav Kozyk

Komenti minutë pas minute:

58′ Provon Mazrekaj nga goditja e dënimit, topi ndalet në murin mbrojtës.

46′ Nis pjesa e dytë Laçi-Podgorica.

45+2′ Mbyllet pjesa e parë, Laçi dominon, por shtylla dhe portieri i Podgoricës i mohojnë golin.

41′ Izevic i pakalueshëm, portieri 18-vjeçar i Podgoricës ndal sërish Mazrekajn dhe Laçin.

38′ Akison model i Laçit, e pabesueshme ç’humbet Guindo, sulmuesi i vetëm me portierin gjuan jashtë.

31′ I pafat Laçi, Izevic dhe shtylla i mohojnë sërish golin kurbinasve.

18′ Kundërsulm i Podgoricës, Sherri bën mrekullinë duke evituar një gol të sigurt.

15′ Sërish pranë golit Laçui, Zarubica gjuan me kokë, por largon sërish portieri.

8′ Aksioni i parë i rrezikshëm i Laçit, Deliu tenton nga distanca, por ndalet nga Izevic.

1′ Starton ndeshja, topi i parë shkelmohet nga Podgorica.