Vllaznia arriti të fitonte mbreme me rezultatin 3-0 kundër Shiroki Brijeg, sfidë që pati brenda shumë emocione.

Të besuarit e trajnerit Thomas Brdariç arritën të shkëlqenin duke shpërblyer besimin e mijërave tifozëve të pranishëm në “Loro Boriçi”.

Padyshim që një meritë të madhe për këtë Vllazni ka sponsori Alban Xhaferi. Ky i fundit ka bërë mbrëmë një postim në rrjetet sociale duke mos e fshehur aspak lumturinë e tij.

“Rrugës për Europë, në pritje të ndeshjes tjetër”, shkruan ai duke treguar dhe tabelën me rezultatin e takimit.