Tjeter sukses per ekipet e moshave ne Shkoder. Pas atij te Basania U15 qe siguroi ngjitjen ne Superiore pak dite me pare, sot ka qene rradha e “Djelmnia shkodrane” U17 ta bente nje gje te tille.

Pikerisht ne ndeshjen e fundit te fazes play-off, ajo ka mundur me rezultatin e thelle 5-2 ekipin e vendit te pare “Durresi 04” dhe kesisoj e pozicionuar ne vendin e dyte, “Djelmnia shkodrane” ka siguruar te drejten per t’u ngjitur ne Kategorine Superiore per sezonin e ardhshem.

Sfida e sotme ka qene shume vendimtare. Per djemte e drejtuar nga trajneri Arber Shytani ka qene e domosdoshme fitorja sepse vetem keshtu, do siguronin objektivin. Dhe ndonese luanin me vendin e pare, ia kane dale me sukses.

Fale tre golave te Buhajt si dhe atyre te Narkajt e Rekajt, ia ka dale te fitoje me rezultatin 5-2 dhe me kete fitore eshte ngjitur ne kuoten e 10 pikeve duke siguruar vendin e dyte dhe ngjitjen ne Superlige.

Nje sukses ky i merituar i te gjithe pjestareve te ekipit. Duke filluar nga ato titullaret, portieri A. Vitaj e me rradhe, Baçina, Deda, Pjetri, Gj.Nika, Buhaj, Preka, Narkaj, Rekaj, L. Vitaj e A. Nika, por edhe te gjithe pjestaret e tjere te ekipit qe dhane kontributin e tyre.

Merite padiskutim edhe e trajnerit Shytani qe arrin nje sukses te madh me kete ekip, teksa sezonin e ardhshem kesisoj bashke me Vllaznine dhe KF Shkodra, do te behen tre ekipe pjesmarrese ne kampionatin e kategorise Superiore te 17 vjeçareve./SHKODRA-SPORT.COM/