Kundershtari i rradhes i Vllaznise, pikerisht AEL Limasol, diten e djeshme ka zyrtarizuar blerjen e nje lojtari te ri. Behet fjale per mbrojtesin hollandez Tijn Daverveld.

21 vjeçari qe ka qene pjese e te gjithe ekipeve kombetare te moshave te Hollandes, vjen ne Qipro per te gjetur me shume hapesire dhe per te treguar vlerat e tij.

Tijn Daverveld ka firmosur per dy vite me ekipin qipriot dhe pritet qe te jete i gatshem per te, qe ne ndeshjen ndaj Vllaznise.

Ai luan ne rolin e qendermbrojtesit dhe vlera e tij aktualisht ne merkato eshte 200 mije euro. Kuptohet eshte ende i ri dhe kjo eshte arsyeja pse ka zgjedhur te luaje me AEL, per te patur me shume hapesire dhe per te nisur nje karriere te suksesshme./SHKODRA-SPORT.COM/