Prej pak ditesh tek Skenderbeu jane bere tashme dy futbolliste shkodrane. Njeri eshte pak “me i vjeter”, ne kete qytet sepse luan prej gati dy vitesh me kete skuader. E kemi fjalen per Belajdi Pusin.

Tjetri eshte “me i ri”, Ardit Nikaj. Ata kane bere nje foto sebashku ne stervitje duke treguar se do jene dy elemente te rendesishem per skuadren ne sezonin e ri.

Te dy luajne si sulmues, ndonese Pusi eshte perdorur nga trajneri Memelli edhe si mesfushor, ndersa Nikaj eshte nje sulmues i mirefillte.

Ai u transferua tek skuadra korçare sepse iu premtuan me shume hapesira aktivizimi dhe per rrjedhoje zgjodhi te vishej bardhekuq.

Pusi dhe Nikaj pritet te jene dy elemente te rendesishem per Skenderbeun e sezonit te ri dhe me siguri qe do te garantojne gola per kete skuader./SHKODRA-SPORT.COM/