Emiljano Musta debutoi me fanellën e Partizanit në ndeshjen e parë kundër Sfintulit, por debutimi i mbrojtësit, nuk shkoi dhe aq mirë për të.

Në minutën e 44-t, 29-vjeçari mori një goditje në gju, pas një dueli të fortë në mesfushë. Musta mbeti i dëmtuar në kupën e gjurit dhe u desh menjëherë ndihma e mjekëve.

Pasi janë kryer ekzaminimet, mësohet se Musta për fat të mirë, ka një ligament të pastër dhe nuk e ka dëmtuar.

Pritet të rikthehet në stërvitje të hënën, për të vazhduar rregullisht përgatitjet si pjesë e Partizanit.