Partizanin e pret një sfidë e fortë këtë të enjte pasi në orën 20:15 do të mas forcat në trasnfertë me skuadrën zviceriane të Bazelit.

Të kuqtë vijnë më të motivuar se kurrë në këtë përballje, pas 8 golave të realizuar në portën e Sfintul.

E duke parë edhe interesin e lartë për këtë përballje, e vlefshme për turin e dytë të Conference League, Bazeli ka publikuar çmimet e bileta për të parë sfidën nga tribunat e stadiumit “St. Jakob Park”.

Një biletë në sektorin A, B dhe C kushton 18 euro, ndërsa tek tribuna VIP një biletë për këtë sfidë kushton 175 euro. Nëse dëshiron të qëndrosh në suitën e stadiumit, atëherë pagesa do jetë 270 euro.