Skuadra shkodrane po pergatitet per ndeshjet e turit te dyte te “Conference League” ndaj ekipit qipriot te AEL Limasol dhe nder te tjera, ka kryer edhe procedurat e rregjistrimit te lojtareve per kete tur.

Ndonese u mendua se do te kishte ndonje surprize ne listen e federimit te Vllaznise, ne fakt mesohet se nuk ka asnje te tille.

Ka qene vete institucioni i futbollit europian qe ka zyrtarizuar sot listen e 25 futbollisteve te federuar te Vllaznise per kete tur.

Ne te jane tre portieret Zogoviç, Qarri e Shkoza. Po ashtu edhe mbrojtesit Gurishta, Adili, Imami, Bulatoviç, Shimaj, Fangaj, Smajli e Paloka, mesfushoret Krymi, U.Hoxha, Jonuzi, Kaleziç, Kruja e Dede si dhe sulmuesit Dilaver, A.Hoxhaj, Kalaja, Gjurgjevikj, Latifi, Victor da Silva, Çoba e Radovani.

Siç shikohet ne kete liste mungon mbrojtesi senegalez Fallou Diagne i cili po stervitet prej ditesh me skuadren. Duket se ai ende nuk eshte ne formen e duhur fizike dhe per kete arsye, ende nuk ka marre aprovimin per te qene pjese e kuqebluve./SHKODRA-SPORT.COM/