Dita e nesërme do të pritet me vëmendje të madhe nga shumë prej ekipeve shqiptare. Vllaznia, Partizani, Laçi dhe Teuta vazhdojnë garën e tyre në “Conference League” dhe gjenden në turin e dytë të këtij kompeticioni pas suksesit të arritur në këtë javë.

Thuajse të pamundur e ka vazhdimin e garës Partizani pasi do të ndeshet kundër Bazel, ndërsa gjithë skuadrat e mbetura do të luajnë shanset e tyre për të kaluar në turin e tretë të “Conference League”.

Për të njohur kundërshtarin e mundshëm në rast të kalimit të turit, në orën 14:00 të 19 korrikut do të hidhet edhe shorti për raundin e tretë.

Sic shikohet edhe me poshte, Vllaznia ben pjese ne grupin e skuadrave qe bejne pjese tek vazoja e atyre me te dobetave dhe shorti mund ta perballe me ekipe si Basel, Gent, Anderleht, Lask, Fejnord, Makabi, Steaua, Partizan i Beogradit etj.

VAZO E ME TE FORTAVE

Bazel (Zvicër) – Partizani (Shqipëri) – 49,000

Kopenhagë (Danimarkë) – Torpedo (Bjellorusi) – 43,500

Plzen (Republika Çeke) – Dinamo Brest (Bjellorusi) – 33,500

Ghent (Belgjikë) – Valerenga (Norvegji) – 26,500

Anderlecht (Belgjikë) – 25,000

Astana (Kazakistan) – Mars (Greqi) – 22 500

LASK (Austri) – 21,000

Drita (Kosovë) – Feyenoord (Holandë) – 21,000

Karabak (Azerbajxhan) – Ashdod (Izrael) – 21,000

Steaua (Rumani) – Sakter (Kazakistan) – 21,000

Sutjeska (Mali i Zi) – Maccabi Tel Aviv (Izrael) – 20,500

PAOK (Greqi) – 20,000

Velez (Bosnjë) – AEK (Greqi) – 19 500

Partizan (Serbi) – Dunaiska (Sllovaki) – 18,000

Arda (Bullgari) – Hapoel Beer Sheva (Izrael) – 17,500

Dinamo Batumi (Gjeorgji) – BATE (Bjellorusi) – 17,500

Molde (Norvegji) – Servet (Zvicër) – 17,000

Hafnarfiardar (Islandë) – Rosenborg (Norvegji) – 14,000

Hamarby (Suedi) – Maribor (Slloveni) – 14,000

Gzira United (Malta) – Rijeka (Kroaci) – 13,500

Apollo (Qipro) – Zilina (Sllovaki) – 13 500

Dundalk (Irlandë) – Levantia (Estoni) – 10,500

Austri (Austri) – Braindablik (Islandë) – 10,000

Pass Ferreira (Portugali) – 9,709

Shkup (Maqedoni Veriore) – Santa Clara (Portugali) – 9,709

Suduva (Lituani) – Rakov (Poloni) – 8,750

CSKA (Bullgari) – Liepaja (Letoni) – 8,000

VAZO E ME TE DOBETAVE

Hajduk (Kroaci) – Tombol (Kazakistan) – 8,000

Dudelange (Luksemburg) – Bohemians (Irlandë) – 8,000

Fitese (Holandë) – 7,840

Rubin (Rusi) – 7,676

Sochi (Rusi) – Kesla (Azerbajxhan) – 7,676

Aberdeen (Skoci) – Hacken (Suedi) – 7,500

Zalgiris (Lituani) – De New Cent (Uells) – 7,500

Spartak (Sllovaki) – Sepsi (Rumani) – 7,500

Olympia (Slloveni) – Birkirkara (Maltë) – 6,750

Hibernian (Skoci) – Santa Coloma (Andorra) – 6,675

Kolos (Ukrainë) – 6,620

Kuopio (Finlandë) – Vorskla (Ukrainë) – 6,620

Petrokumb (Moldavi) – Sivasspor (Turqi) – 6,020

Trabzonspor (Turqi) – 6,020

Pogon (Poloni) – Osijek (Kroaci) – 6,000

Universiteti (Rumani) – Lazi (Shqipëri) – 6,000

Larn (Irlanda e Veriut) – Aarhus (Danimarkë) – 5,575

AEL (Qipro) – VlLaznia (Shqipëri) – 5,550

Wipest (Hungari) – Vaduz (Lihtenshtajni) – 5,500

Lucern (Zvicër) – 5,500

Domzale (Slloveni) – Honka (Finlandë) – 5,500

Panevezys (Lituani) – Vojvodina (Serbi) 5,350

Sumgayit (Azerbajxhan) – καukaricki (Serbi) 5,350

Lokomotiv Plovdiv (Bullgari) – Sllovaki (Republika Çeke) 5,320

Elfsborg (Suedi) – Milsami (Moldavi) – 4,100

Rigas (Letoni) – Puskas Akademia (Hungari) – 3,100

Ararat (Armeni) – Slask (Poloni) – 3,025