Klubet shqiptare kanë filluar përgatitjet e tyre për sfidat e turit të dytë në Ligën e Konferencës, ku shpresohet te një ecuri sa më pozitive. Ndërkohë Partizani, Teuta, Laçi, Vllaznia, si dhe Prishtina, Shkëndija, Shkupi e Drita, janë duke mësuar kundërshtarët e turit të tretë në rast të një kualifikimi të mundshëm.

Të gjitha ekipet shqiptare, do të jenë në “ankth” për të mësuar se cilin do të kenë rival në rast se do të kalojnë në turin e tretë të këtij kompeticioni. Vlen të theksohet fakti se Teuta, Prishtina dhe Shkëndija e Tetovës, janë më të avantazhuara në letër, për të kaluar më tej, ndërkohë që skuadrave të tjera iu duhet një sforco e madhe për të siguruar kualifikimin në turin e tretë.

NDIQNI LIVE SHORTIN DUKE KLIKUAR: KËTU

PËRBALLJET E TURIT TË TRETË:

Teuta (ALB) / Inter Club d’Escaldes (AND) vs Shamrok Rovers

Folgore (SMR) / Hibernians (MLT) vs Riga FC (LVA) / Shkëndija (MKD)

Prishtina (KOS) / Connah’s Quay Nomads (WAL) vs Valur (ISL) / Bodø/Glimt (NOR)

PËRBALLJET E TURIT TË DYTË:

Liga e Konferences

KUNDËRSHARËT E MUNDSHËM TË VLLAZNISË NË RAST KALIMI NË TURIN E TRETË:

Sutjeska (MNE) / Maccabi Tel-Aviv (ISR)
CSKA-Sofia (BUL) / Liepāja (LVA)
Qarabağ (AZE) / Ashdod (ISR)

KUNDËRSHARËT E MUNDSHËM TË PARTIZANIT NË RAST KALIMI NË TURIN E TRETË:

Elfsborg (SWE) / Milsami Orhei (MDA)
Újpest (HUN) / Vaduz (LIE)
Olimpija Ljubljana (SVN) / Birkirkara (MLT)
Kolos Kovalivka (UKR)

KUNDËRSHARËT E MUNDSHËM TË LAÇIT NË RAST KALIMI NË TURIN E TRETË:

Dundalk (IRL) / Levadia Tallinn (EST)
Hafnarfjördur (ISL) / Rosenborg (NOR)
Anderlecht (BEL)