11 vite pas gjestit të prangave në Inter-Sampdoria të kryera ngas Zhoze Murinjo në drejtim të arbitrit kryesor Paolo Taliavento ku sipas trajnerit portugez asokohe arbitri kishte penalizuar zikaltërit në atë takim saqë mbi 60.000 tifozë filluan duke protestuar në “alla spanjolle” me shami të bardha në kundërshtim të arbitrit.

Taliavento në atë sfidë ndaj Sampdorias la Interin me 9 lojtarë pas kartonëve të kuq të dyqendërmbrojtësave, Valter Samuel dhe Ivan Ramiro kordoba dhe nuk akordoi një 11-metërsh në drejtim të Samuel Etosë.

Pas 11 vitesh të dy protagonistët janë takuar sërish dhe ishte pikërisht ish-arbitri Taliavento i cili e ka publikuar këtë foto në profilin e tij në rrjetin social “Instagram” duke shkruar “Kënaqësi të ritakohemi”