Paul Pogba është duke promovuar fanellën e Paris Saint-Germain, pasi në Francë raportohet se parisienët kanë rënë dakord me Manchester United, për transferimin e mesfushorit 28-vjeçar.

Paris Saint-Germain po planifikon në mënyrë metodike të trondisë ujërat e futbollit evropian, pasi pas Donaruma, Hakimi, Vainaldum dhe Sergio Ramos, thuhet se ka arritur një marrëveshje me Manchester United, për blerjen e Paul Pogba.

Sipas një postimi në faqen e internetit “canal-supporters.com”, të dy ekipet kanë qenë në vijën e hapur kohët e fundit dhe kohët e fundit gjetën gjithçka për të zhvendosur mesfushorin 28-vjeçar në Paris.

Në fakt, sipas botimit francez, Pogba ishte i pakënaqur në “Old Trafford” dhe i bëri presion administratës që ta linte të largohej nga “djajtë e kuq” këtë verë, pavarësisht nga fakti se ai kishte një kontratë deri në 2022.

Në fund, drejtuesit e klubit pranuan kërkesën e yllit francez dhe ai eshte duke përgatitur valixhen për Francën dhe United duke vendosur në arkat e saj një shumë që “arrin” 80 milion euro. Për sa i përket pagës, Pogba do të jetë lojtari i tretë më i paguar në ekip, pas Neymar dhe Killian Mbappe.