Vllaznia nuk eshte kurre vetem. Edhe ne momentet kur ende nuk lejohet mbeshtetja ashtu si duhet e tifozeve te saj, serish ata gjejne menyren per t’iu gjendur prane.

Madje edhe per ta mbeshtetur nga ana financiare. Rasti i rradhes eshte ai i ish- presidentit te Vllaznise dhe tashme edhe deputetit te parlamentit shqiptar Agron Çela.

Ndonese ai ndodhet me pushime ne Greqi bashke me familjen e tij, nuk ka mundur te qendroje pa e pare Vllaznine ne ndeshjen qe ajo do te luaje sot ne Limasol ndaj AEL-it vendas.

Per kete arsye ka fluturuar drejt Qipros, por jo vetem kaq. Mesohet se ai i ka deklaruar sponsorit Xhaferi qe ne emer te tij t’u beje te ditur futbollisteve se do te kene nje shperblim ne rast te nje rezultati pozitiv ne ndeshjen e sotme.

Behet e ditur se deputeti Çela ka akorduar 10 mije euro shperblim ne rast barazimi apo fitoreje te Vllaznise ne perballjen e sotme. Nje gjest qe ja vlen te evidentohet./SHKODRA-SPORT.COM/