Mbrojtësi Xhuzepe Pecela ishte shumë pranë Milanit. Ish-lojtar i U-21 të Italisë dhe aktualisht te Parma, ai u përfol si goditja e Milanit për t’i ofruar një zëvendës Teo Hernandezit.

Pas disa bisedash paraprake, klubi kuqezi u largua duke bërë zgjedhje të tjera (Balo-Ture). Këtë e ka konfirmuar vetë 24-vjeçari, që për “Radio Marte” tha:

“Ishim shumë pranë akordit, por te Milani bënë një zgjedhje tjetër.”

Kuqezinjtë afruan në këtë rol futbollsitin francez i cili pritet të jetë mjaft i rëndësishëm dhe të rrisë konkurrencën tek kuqezinjtë.