Ne boten e futbollit ka patur shume personazhe interesante. Ka patur prej atyre qe nuk jane degjuar asnjehere dhe nuk i kane bere reklame vetes ndonese mund ta kene merituar, por ka patur edhe prej atyre qe i japin vetes me shume rendesi sesa duhet.

Njeri prej tyre mund te jete edhe Zlatan Ibrahimovic. Suedezi e ka shprehur serish se Ronaldo e Messi nuk jane me te mire se ai, por a e beson kush kete gje?

Zlatan Ibrahimovic insiston se “Topi i Artë” i mungon atij dhe jo anasjelltas, me Ronaldon dhe Messin që nuk kanë asgjë më shumë se ai përveç trofeve. 39 vjeçari është gati për ndeshjen që Milani ka kundër Lazios në fundjavë, pasi vjen nga një dëmtim ku humbi edhe EURO 2020.

Zlatan u pyet nëse i mungon “Topi i Artë” në karrierën e tij dhe suedezi dha përgjiget e tij klasike. “Jo, është Topi i Artë të cilit i mungoj unë. Nëse flasim për cilësi, Messi dhe Ronaldo nuk kanë asgjë më shumë se mua, vetëm nëse konsiderojmë trofetë pasi unë nuk e kam fituar Champions League.

Thellë brenda vetes, mendoj se jam më i miri në botë” ka thënë Ibrahimovic.