Debutimi i dytë i Kristiano Ronaldos me fanellën e Mançester Junajtid shkoi ashtu siç pritej ku sulmuesi nuk i zhgënjeu tifozët e “djajve” duke shënuar një dopietë.

Goli i dytë u realizua në pjesën e dytë nga Ronaldo, ku përveç se goli i avantazhi ky ishte një gol që e futi në histori të Premier Ligës yllin portugez.

CR7 bëhet lojtari më i vjetër (36 vjeç e 218 ditë) që shënon dygolësh në Premier Ligë duke thyer rekordin e Graham Aleksandër që shënonte dopietë me Bernlejn në vitin 2010 kur ishte 38 vjeç dhe 182 ditë.

Jo më kot ylli portugez quhet ndryshe “Njeriu i Rekordeve” pasi shumë prej germave të arta të historisë së futbollit mbajnë emrin e tij.