Me ndeshjet Egnatia- Kukesi 1-3 dhe Kastrioti- Dinamo 0-2, jane mbyllur ndeshjet e javes se pare te “Abissnet Superiore”.

Ajo qe te bie ne sy ne rezultatet e kesaj jave te pare eshte se mungojne barazimet. Qe do te thote se ne te pese ndeshjet e saj ka patur vetem fitore.

Dhe gjeja me interesante eshte se pavaresisht pranise se tifozeve ne shkallet e stadiumit, efekti “fushe vendase” nuk ka vlejtur sepse ekipet udhetuese kane fituar plot 3 ndeshje, ndersa vendaset 2 ndeshje.

Por nderkohe ajo qe u intereson me shume tifozeve shkodrane eshte se Vllaznia e tyre eshte ne vendin e pare ne renditje ne perfundim te 90 minutave te pare te kampionatit. Dhe ne fakt, kjo vetem fale golaverazhit.

Me diference dy golash jane edhe Tirana, Kukesi e Dinamo, por Vllaznia udheheq sepse ka numrin me te madh te golave te shenuar, plot 5.

Padyshim qe tifozet kuqeblu shpresojne qe Vllaznia te mos e leshoje me vendin e pare deri ne fund te kampionatit, duke kompesuar ne njefare menyre edhe titullin e humbur vetem permes golaverazhit sezonin e kaluar./SHKODRA-SPORT.COM/