Pol Pogba është duke kaluar një moment mjaft të mirë te Mançester Junajtid. Ylli francez, ndonëse nuk realizoi në përballjen ndaj Njukastëllit që përfundoi me rezultatin 4-1, ishte protagonist me dy asiste në 2 golat e fundit të realizuar nga Bruno Fernandez dhe Lingard.

Me 2 asistet e djeshme, Pogba shkoi në kuotën e 7 asistimeve në vetëm 4 javët e para të Premier Ligës, duke vendosur kështu një rekord historik.

Sipas ‘Optas’, ky është numri më i lartë që një lojtar ka asistuar pas katër javëve të para në një sezon të Premier Ligës.