Leo Messi nuk ka arritur akoma të ambientohet me jetën në Paris. Që kur u transferua nga Barcelona te PSG, argjentinasi ka jetuar në hotelin luksoz Le Royal Manceau, ai ende nuk ka gjetur një shtëpi në Paris.

Për La Pulga është një situatë e panjohur, që nuk e le të qetë atë.

Në gazetën argjentinase “Ole”, shoku i tij i skuadrës dhe bashkëatdhetari Angel di Maria zbulon: “Nuk është aspak e lehtë për të. Kur Leo vjen për darkë, gjithmonë ka motoçikleta ose makina aty pranë. Njërëzit këtu janë shumë respektues dhe nëse del jashtë ata do t’ju lënë vetëm. Tani, me Leo, nuk kemi ku të shkojmë.

Messi ishte mësuar me qetësinë e qytetit të tij të lindjes, Castelldefels, një qytet bregdetar në jugperëndim të Barcelonës. Fituesi 4 herë i Ligës së Kampionëve tani duket se mungon në kryeqytetin francez.

Ai së shpejti do të jetojë në Nuilly-sur-Seine, dhjetë minuta nga Harku i Triumfit dhe pranë miqve të tij argjentinas