Goli i CR7 nuk mjaftoi që Man United të dilte me pikë në fushën e Young Boys.

Si mos te mjaftonte humbja, Ronaldos i ndodhi një incident.

Në momentin kur lojtarët po kryenin nxehmjen, Ronaldo godet pa dashje puntoren e sigurimit.

Por, numri 7 u tregua bujar dhe i shkroi pranë më pas për ta ngushëlluar madje në fund i dhuroi dhe fanellën.