Selami Ibrahimi, notari që theu 107 rekorde kombëtare

Ka lindur në Zogaj, një fshat turistik jo më larg se 7 km nga Shkodra, pikërisht më 3 maj 1942. Pikërisht këtu Selami Ibrahimi ka nisur edhe hapat e parë në sportin e notit. E nis atë shumë herët, që në moshë të vogël sepse uji i Liqenit të Shkodrës është në prag të shtëpisë. Për të vazhduar pastaj një rrugë të gjatë dhe shumë të suksesshme si pjestar i Vllaznisë duke dalë disa herë kampion e rekordmen në katër gara, nga 200 deri në 1500 metra. Selamia ka arritur të thyejë plot 107 rekorde kombëtare. Ai vetë gjithçka ka arritur në karrierë, ia pat dedikuar trajnerit të tij të parë- Shuajp Mehmetit.

Vllaznia- Tërbuni, përmes fotosh…

Dita e sotme ka shënuar të parin prezantim të Vllaznisë përpara publikut të vet për vitin 2018. Ndonëse ndeshje miqësore ajo ndaj Tërbunit, është ndjekur nga një numër i konsiderueshëm tifozësh. Ndërkohë, fotoreporteri Gjon Gjeka përmes aparatit të tij...

Ylli i “BBC” sulmon Dybala: Fantastik, por i papërgjegjshëm

Paulo Dybala nuk po kalon një nga momentet më të mira. Pas dëmtimit të pësuar kundër Cagliari-t, “La Joya” është kritikuar nga Mina Rzouki, gazetarë e “BBC”. Në shkrimin e saj, në fakt, sulmuesi përshkruhet si hipnotizues, fenomenal… ndonjëherë....

Vllaznia i la jashtë, të rinjtë shkojnë në kombëtare. Trajneri Gjoka e ka një...

Çështja e shumërfolur e lënies së disa futbollistëve të rinj jashtë skuadrës në fazën përgatitotre që ajo zhvilloi në Ulqin, ka krijuar jo pak pakënaqësi në Shkodër. Për më tepër që ditët e fundit, dy prej këtyre të rinjve,...

Një malazez sot luajti me Vllazninë ndaj Tërbunit. Ja kush është ai

Në ndeshjen e sotme ndaj Tërbunit, me Vllazninë për disa minuta në pjesën e dytë ka luajtur edhe një futbollist malazez i ardhur për provë. Bëhet fjalë për Jovica Kontiç i cili luante si mbrojtës teksa ka qene pjese...

Arsid Kruja i dyzuar për të ardhmen. E duan në Shqipëri dhe Kosovë

Mesfushori Arsid Kruja ende nuk e ka vendosur se ku do të luajë në gjysmën e dytë të sezonit. Pak ditë më parë doli lajmi se ai ishte shumë pranë kalimit tek Besëlidhja e Lezhës por në fakt vetë...

Akuza e rëndë ndaj PSG: “Neymar? Nuk dihet në është i PSG apo Qatar?”

Kur kanë mbetur më pak se tre ditë nga përballja e dy klubeve, presidenti i skuadrës së Olympique Lyon, Jean-Micheal Aulas nisi kriticizmin e tij tradicional kundër PSG dhe shtetit të Qatar që e financon. “Nuk dua të etiketohem...

Grumbullohet kombëtarja U-19, një tjetër ftesë për një futbollist të Vllaznisë

Lajme të mira për lojtarët e spikatur të Akademisë Vllaznia. Pas ftesës së ardhur dy ditë më parë në adresë të Belajdi Pusit për të qenë pjesë e kombëtares U-20 në ndeshjet miqësore që ajo do të zhvillojë në...

Mourinho kundër transferimit të Ronaldo: Në sulm jemi të kompletuar

Dje në mbrëmje, televizioni spanjoll “La Sexta” pat deklaruar se trajneri porugez Jose Mourinho kishte dhënë “OK” e tij për transferimin e Cristiano Ronaldo nga Real Madrid te Manchester United, një rikthim i bujshëm që do të ndodhte verën...

Tirana mposht Vllazninë dhe merr kryesimin e Superligës

Sot në mbrëmje është mbyllur zyrtarisht faza e parë e Kampionatit Kombëtar të Superligës në basketboll për meshkuj, me Tiranën që mundi 73-59 Vllazninë në Shkodër, në ndeshjen e prapambetur të javës së 10-të. Një fitore e merituar e...

Trajneri Gjoka: Jemi gati për Kukësin. Duhet të besojmë tek fitorja

Pas ndeshjes së sotme miqësore ndaj Tërbunit, trajneri i Vllaznisë Ernest Gjoka ka folur për gazetarët, jo vetëm për këtë takim por edhe për atë se çfarë e pret në pragndeshjen me Kukësin. "Po deri diku i kënaqur por...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Takaj presidenti më i suksesshëm i futbollit shqiptar? Jo, është një...

Ecuria e shkëlqyer e Skënderbeut në këto vitet e fundit ka bërë që meritat kryesore të këtij suksesi t'i shkojnë presidentit të këtij ekipi...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR