Selami Ibrahimi, notari që theu 107 rekorde kombëtare

Ka lindur në Zogaj, një fshat turistik jo më larg se 7 km nga Shkodra, pikërisht më 3 maj 1942. Pikërisht këtu Selami Ibrahimi ka nisur edhe hapat e parë në sportin e notit. E nis atë shumë herët, që në moshë të vogël sepse uji i Liqenit të Shkodrës është në prag të shtëpisë. Për të vazhduar pastaj një rrugë të gjatë dhe shumë të suksesshme si pjestar i Vllaznisë duke dalë disa herë kampion e rekordmen në katër gara, nga 200 deri në 1500 metra. Selamia ka arritur të thyejë plot 107 rekorde kombëtare. Ai vetë gjithçka ka arritur në karrierë, ia pat dedikuar trajnerit të tij të parë- Shuajp Mehmetit.

Vllaznia U-19 fiton 2-1 ndaj AAS dhe kalon në çerekfinale

Kuqeblutë 19 vjeçarë të drejtuar nga trajneri Luan Zmijani kanë fituar me rezultatin 2-1 ndaj AAS dhe kanë siguruar daljen në çerekfinalen e Kupës së Shqipërisë. Takimi eshte luajtur ne kompleksin e ekipeve kombetare ne Kamez. Ndeshja në mes...

Lajm i mirë për Erjon Vucajn. I plotësohet një dëshirë e tij

Vllaznia bëhet gati të nisë ndeshjet zyrtare të vitit 2018 dhe tashmë futbollistët duken gati për sfidën e parë me Kukësin. Natyrisht që stafi teknik pret shumë nga lojtarët e ardhur por edhe nga disa prej atyre që kanë...

Grumbullohet kombëtarja U-19, janë edhe tre futbollistë të Vllaznisë

Kombëtarja U-19, e drejtuar nga Erjon Bogdani, do të zhvillojë një grumbullin në periudhën 21-25 janar në qytetin e Elbasanit. Kreu i pankinës kuqezi do të ketë mundësinë të shohë disa lojtarë për Kombëtaren. Rinovimi i saj ka nisur,...

Flet menaxheri i Atsinës: Vllaznia shkeli kontratën me të!

Portali eduasportin.com publikoi dje lajmin se sulmuesi Charles Atsina dhe klubi i Vllaznisë kanë probleme mes tyre. Skuadra shkodrane i kishte kërkuar të stërvitje me Vllazninë B, por ganezi nuk kishte pranuar. Situata është e paqartë dhe nuk dihet se...

Edon Hasani e nis si titullar por Sepahani humbet sërish

Mesfushori shkodran Edon Hasani ka luajtur për herë të parë titullar me ekipin e Sepahanit në kampionatin iranian të futbollit por debutimi i tij nuk ka rezultuar me fat për ekipin e tij. Sepahan ka humbur me shifrat 1-2...

“Bomba” nga Anglia: Guardiola është i zgjedhuri i PSG-së

Ai kaloi tri sezone në udhëheqjen e një Barcelone historike, tri të tjera në krye të Bayern Munich dhe tani plotëson sezonin e dytë në stolin e Manchester City. Nëse Pep Guardiola e lë Premier League në fund të...

Zidane: Neymar te Real Madridi? E do gjithë planeti i futbollit…

Zinedine Zidane doli sot në një konferencë shtypi për të diskutuar mbi ndeshjen e së dielës kundër Deportivos në “Bernabeu”, por jo vetëm. Deportivo do të jetë një rival, që udhëton shumë e motivuar… Unë mendoj për veten. Deportivo është...

Ndryshon kalendari i ndeshjeve të javës së 17-të, Vllaznia ndryshon stërvitjen

Njoftimi i ardhur ditën e djeshme nga FSHF për afrimin 24 orë të ndeshjeve të javës së 17-të të Superligës, bërë që të ndryshojë edhe plani i stërvitjes për ekipin e Vllaznisë. Dita e sotme ka qenë e planifikuar...

Borussia dorëzohet, Aubameyang do të shkojë te Arsenal!

Drejtori sportiv i Borussia Dortmund, Michael Zorc, do të fluturojë sot për në Londër, për të mbyllur transferimin e Pierre-Emerick Aubameyang te Arsenal. Sipas faqes gjermane në internet “WA”, Zorc do të shkojë në kryeqytetin britanik për të zyrtarizuar...

Sportistja më e bukur në Shqipëri mund të jetë një shkodrane

Mbase ka ndërruar profesion. Një femër kaq e bukur, duket se nuk gjendet mirë në fushat e blerta të futbollit. Aty ku ka edhe lodhje, djersë, madje edhe lojë të ashpër. Profesioni i saj më i mirë ndoshta duhej...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR