Historike: Franko Burraj thyen rekordin e 400 metrave të Ilir Xhanit pas 21 vitesh

Pas disa përpjekjesh, atleti shkodran Franko Burraj më në fund ka arritur të thyejë rekordin kombëtar në garën e 400 metrave. Ka ndodhur kështu në garat e zhvilluara në Tarragona të Spanjës pikërisht në Lojërat Mesdhetare ku ai po...

Smajlaj: Krenar që do të mbaj flamurin shqiptar. Detyra jonë ngritja e tij lart...

Atleti shkodran Izmir Smajlaj është shprehur shumë i lumtur që do të mbajë flamurin shqiptar në ceremoninë e hapjes së Lojërave Mesdhetare "Tarragona 2018". Flamur të cilin paraditen e sotme ia ka dorëzuar në një ceremoni të veçantë vetë Presidenti...

Vllaznia në atletikë premton titullin edhe për 10 vitet e ardhshme. Ja fotot e...

Pak kohë më parë, ekipi i meshkujve të atletikës së Vllaznisë u shpall kampion dhe ky ishte titulli i 22-të i fituar prej tij. Ky është numri më i madh i trofeve që një ekip i Sportklub Vllaznia ka fituar...

Tetë muaj pas shtrimit, ja në çfarë gjendje është tartani i “Loro Boriçit”

Ka vetëm tetë muaj që është shtruar por tartani i pistës së stadiumit "Loro Boriçi" shumë shpejt ka filluar të tregojë problemet e para. Fotot që shoqërojnë këtë shkrim e tregojnë më së miri këtë gjë. Në disa pjesë të saj,...

Pakënaqësi për logon e re të Kosovës, ja propozimet që u refuzuan

Ka pasur pakënaqësi pas publikimit të logos së re të Kosovës. FFK i prezantoi ato në një konferencë për shtyp. Fanellat nuk ishin pjesë e diskutimit, por për logot ka pasur debat. Në një votim ka rezultuar se 70% e votuesve...

Smajlaj: Objektivi im, të rishpallem Kampion i Europës

Izmir Smajlaj, rekordmeni absolut në Shqipëri në garat e kërcimit së gjati vazhdon të shkëlqejë edhe në arenën ndërkombëtare. Medalja e artë në Europianin e shteteve të vogla, të zhvilluar në Lihtenshtejn, ishte vetëm përgatitja përpara Kampionatit Europian që...

“Shpërthen” Izmir Smajlaj: Ndokënd nuk e kënaqin rezultatet e mia, por unë vazhdoj rrugën...

Dy ditë më parë Izmir Smajlaj zuri vendin e parë dhe meritoi medaljen e artë në Kampionatin Europian të vendeve të vogla që u zhvillua në Lihtenshtejn. Ky është suksesi i rradhës për këtë sportist cilësor por natyrisht jo i...

Franko Burraj sërish pranë rekordit edhe në Lojërat Mesdhetare U-23

Dje dhe sot në Jesolo të Italisë janë zhvilluar Lojërat Mesdhetare për grupmoshën U-23. Në të kanë marrë pjesë 400 sportistë nga Shqipëria, Algjeria, Andora, Bosnjë- Hercegovina, Kroacia, Qipro, Egjipti, Franca, Greqia, Izraeli, Kosova, Libani, Maqedonia, Malta, Maroku, Mali i...

Izmir Smajlaj përveç medaljes së artë, merr një tjetër trofe në Lihtenshtejn

Ditën e djeshme siç kemi bërë të ditur, në Lihtenshtejn është zhvilluar Kampionati Europian i atletikës për vendet e vogla. Në të, pikërisht në garën e kërcimit së gjati, atleti shkodran Izmir Smajlaj ka kërcyer 7.90 metra duke merituar medaljen...

Izmir Smajlaj triumfon në turneun e shteteve të vogla

Atleti shqiptar Izmir Smajlaj ka korrur sot një tjetër triumf ndërkombëtar në garën e kërcimit së gjati. Shkodrani ka zënë vendin e parë në kampionatin e shteteve të vogla, që u zhvillua në Lihtenshtejn. Smajlaj dha rezultatin 7.90 metra, duke...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Vllaznia merr edhe dy futbolliste malazeze për “Champions League”

Ekipi I Vllaznisë në futboll për femra ka nisur fazën përgatitore përpara pjesmarrjes në ndeshjet e Ligës së Kampioneve që zhvillohen muajin e ardhshëm...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR