Izmir Smajlaj i pafat, dëmtohet para garës dhe tërhiqet nga Europiani

Izmir Smajlaj, kampioni i Evropës më 2017-ën në kërcim së gjati në salla të mbyllura me 8.08 metra, por njëkohësisht dhe nënkampion Ballkani sivjet me 7.70 metra, është tërhequr nga Evropiani i Gllazgout. Pritej që shkodrani të konkurronte në...

Europiani i “mbretëreshës”, Izmir Smajlaj tenton suksesin edhe në Glazgou

Më datat 1-3 mars, në Glasgou të Skocisë, do të zhvillohet Kampionatin Europian i Atletikës për sallat e mbyllura. Në këtë event do të përfaqësohet edhe atletika shqiptare me vetëm 2 atletë. Në garë për ngjyrat kuqezi në Europianin e...

Franko Burraj: Rekordi dhe medalja dhuratë Vllaznisë për 100 vjetorin

Sot ka bërë sërish "detyrën". Ka thyer rekordin dhe për më tepër, ka marrë edhe medaljen e bronztë në garën e Kampionatit Europian që u zhvillua sot pasdite në Stamboll të Turqisë. Franko Burraj ka arritur rezultatin fantastik 47"64 në...

Izmir Smajlaj renditet i dyti, medalje argjendi në Kampionatin Ballkanik

Ndonëse pritej vendi i parë dhe medalja e artë, atleti shkodran Izmir Smajlaj nuk ia ka dalë të shpallet kampion Ballkani duke mos perseritur sukseset e viteve te fundit. Në garat e zhvilluara pasditen e sotme në Stamboll të Turqisë...

Atleti shkodran Franko Burraj medalje bronzi dhe rekord të ri në Kampionatin Ballkanik

Pak minuta parë ka përfunduar gara e 400 metrave në Kampionatin Ballkanik që po zhvillohet në Stamboll të Turqisë. Gare e cila eshte shoqeruar me nje rivalitet te madh, por edhe me rezultat te mire per atletin e kombetares...

Izmir Smajlaj premton: Synoj medaljen e artë në Kampionatin Ballkanik

Atletika shqiptare kërkon zonën e medaljeve në Kampionatin Ballkanik të sallave të mbyllura që do të mbahet më 16 shkurt në Stamboll të Turqisë. Ekipi kombëtar shqiptar përbëhet nga shtatë sportist, ku spikasin Izmir Smajlaj dhe Luiza Gega. Shkodrani po...

Kombëtarja shqiptare në Ballkaniadë, 4 nga 7 pjesmarrësit janë shkodranë

Më datën 16 shkurt, në Stamboll të Turqisë do të zhvillohet Kampionati Ballkanik i sallave të mbyllura në atletikë, aktiviteti i parë ndërkombëtar i sportit të “mbretëreshës” për këtë vit. Në këtë event do të përfaqësohet edhe Federata Shqiptare...

ATLETJA SHQIPTARE tregon paragjykimet e babait: Nuk më linte të bëja SPORT se vishja...

Atletja shqiptare, Klodiana Shala ka zbuluar rrugën që ndoqi për tu bërë një sportiste profesioniste. E ftuar në “Late Night Show” në Ora News, ajo tregoi se stërvitej pa dëshirën e babait, i cili e paragjykonte për mënyrën se...

Vllaznia dominon edhe në kampionatin dimëror. Franko Burraj shpallet sportisti më i mirë

Sot në Elbasan janë zhvilluar garat e Kampionatit kombëtar individual të sallave të mbyllura (që në Shqipëri vazhdojnë të jenë në salla të hapura) dhe në të kanë marrë pjesë sportistët më të mirë të të gjithë ekipeve të...

Kupa për 10 vjetorin e ndarjes nga jeta të Menduh Dedjes, fitohet nga… një...

Kupa "Menduh Dedja" e organizuar me rastin e 10 vjetorit të ndarjes nga jeta të ish- futbollistit të njohur të Vllaznisë së viteve '60-'70, është mbyllur me sukses mesditën e sotme. E organizuar nga "Shkodra Sport Event" në bashkëpunim...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR