Të dielën maratona e pavarësisë Ulqin-Shkodër

Per te shtatin vit me rradhe, sivjet do te zhvillohet serish "Maratona e Pavaresise", e organizuar nga Bashkia Shkoder ne bashkepunim me Komunen e Ulqinit dhe Këshillin Kombëtar te Shqiptarëve në Malin e Zi. Ajo kete heredo të organizojnë...

Vildan Tufi sytë nga Ergys Gjeçaj. Sot më shumë se kurrë

Vllaznia në atletikë gjithë këto vitet e fundit ka shkëlqyer në nxjerrjen e sportistëve cilësorë dhe sidomos në garën e kërcimit së gjati. Trajneri Vildan Tufi ka nxjerrë me dhjetra kampionë por edhe rekordmenë. Kulmi i tij padyshim ka...

Europiani i Atletikës, Gega mbetet jashtë zonës së medaljeve

Luiza Gega mbetet jashtë zonës së medaljes! Atletja shqiptare është renditur e katërta në garën finale të 3000 metrave me pengesa të Kampionatit Europian të Atletikës, duke regjistuar kohën prej 09:24:78, me një diferencë shumë të vogël nga vend...

Mbeti pa medalje, Smajlaj denoncon: Manipulim rezultati, më dëmtuan imazhin

Izmir Smajlaj u rendit i gjashti në finalen e kërcimit së gjati në kampionatin europian të Atletikës, që po mbahet në Gjermani. Por, atleti shkodran akuzon nëpërmjet një statusi në Facebook, për manipulime në rezultat, në kërcimin e tij...

Izmir Smajlaj e mbyll në vendin e gjashtë Europianin në kërcim së gjati

Atleti shkodran Izmir Smajlaj është renditur në vendin e gjashtë në Kampionatin Europian që po zhvillohet në Berlin të Gjermanisë. Finalja e garës të kërcimit së gjati është zhvilluar pasditen e sotme dhe është shoqëruar me një rivalitet të...

Europiani, Izmir Smajlaj kualifikohet për në finalen e kërcimit së gjati

Atleti Izmir Smajlaj ka mundur të kapë finalen e garës së kërcimit së gjati në Kampionatin Europian të Atletikës, turne që ka nisur sot në Berlin të Gjermanisë dhe përfundon më 12 gusht. Shkodrani ka qenë në Baterinë A...

Europiani i atletikës, Smajlaj dhe Gega përfaqësojnë Shqipërinë në Berlin

Në Berlin zhvillohet më datat 6-12 gusht Kampionati Europian i Atletikës, ku do të marrë pjesë edhe vendi ynë me dy sportistët e tij më të mirë, Izmir Smajlaj në garën e kërcimit së gjati dhe Luiza Gega në...

Vrapi shpëtimi jua! Zbuloni sa jetë ju zgjat një orë vrapim

Vrapi gjithmonë është cilësuar si një nga aktivitetet më të rëndësishme për zvogëlimin e sëmundjeve të ndryshme të zemrës dhe kancerit, Ndërkohë kohët e fundit një grup i studiuesve me disa universitete të mëdha amerikane, që ishin disa vite...

Burraj tenton rekord të ri edhe në Kampionatin Europian

Atleti I Vllaznisë Franko Burraj pas pak ditësh do të niset drejt Gjermanisë për të marrë pjesë në garat e Kampionatit Europian që do të zhvillohen në Berlin. Ai do të jetë I shoqëruar nga trajneri I tij Bruno Rrotani...

Izmir Smajlaj përgatitet për Kampionatin Evropian

Përgatitjet për Kampionatin Europian të Atletikës, i cili do të zhvillohet në Berlin, kanë sjellë në Elbasan Arena për një stërvitje intensive atletin Izmir Smajlaj i cili do të marrë pjesë në këtë kompeticion. Përveç rezultateve të arritura gjatë stërvitjeve,...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Klaudia Rrotani “lë” futbollin dhe nis një profesion tjetër

Një nga futbollistet më të mira në Shqipëri aktualisht është Klaudia Rrotani. Ajo jo vetëm që ka spikatur prej vitesh me ekipin "Juban Danja",...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR