Vllaznia ‘blindohet’ me amerikanë, vjen edhe i pesti

Shkon ne pese numri i basketbollisteve amerikane te Vllaznia. I rradhes qe ka mberritur pak minuta me pare ne aeroportin e Rinasit eshte Amos Harris. 24 vjeçari luan në pozicionet 1 dhe 2 dhe pritet te jete nje element shume...

Xhaferi: Kompleksi i ri sportiv, një sipërmarrje unike për Shkodrën dhe Rajonin

Dy dite me pare u be publik miratimi i lejes se ndertimit per kompleksin sportiv qe do te nderohet ne Shkoder dhe padyshim qe ky ka qene nje lajm i shkelqyer per te gjithe. Njeri prej investitoreve te ketij kompleksi...

Nuk ndalet Vllaznia, vjen edhe amerikani i katërt

Nuk ndalen tek Vllaznia e basketbollit te meshkujve. Drejtuesit e saj kane bere realitet nje tjeter afrim, i dyti brenda dites se sotme. Dhe serish kemi te bejme me nje amerikan tjeter. Ai eshte Kevin Oberweiser i cili luan ne...

Danny Lawhorn, blerja e rradhës për Vllazninë

Tek Vllaznia mberrin edhe nje tjeter basketbollist. Dhe behet fjale serish per nje amerikan. I rradhes qe ka mberritur pak minuuta me pare ne Rinas eshte Danny Lawhorn. Ai luan ne rolin e organizatorit dhe pritet te jete nje element...

Lajmi i hidhur për sportin shqiptar, ndërron jetë ish-gjyqtari

Një lajm i hidhur për komunitetin e basketbollit, pasi ka ndërruar jetë në moshën 79-vjeçare gjyqtari i shquar Faruk Rizvanolli. Ai ishte ndër më të vlerësuarit e gjyqtarëve në vitet ’60, ’70, ’80, kohë në të cilën basketbolli ynë pati...

Trajneri i Vllaznisë ka një kërkesë për kryeministrin: Hapini pallatet e sportit!

Sezoni i ri i basketbollit shqiptar eshte ne prag dhe po ashtu edhe ndeshjet e Liges Unike Shqiperi-Kosove. Pa lene menjane edhe ndeshjet e ekipeve kombetare te vlefshme per eliminatoret e Kampionatit Europian. Megjithate ne Shqiperi askush nuk e ka...

Nuk ndalet VLLAZNIA, tashmë një sponsor gjigant për fanelën shkodrane

Jo vetëm në futboll, por edhe në basketboll Alban Xhaferi po investon shumë për të ngjitur në nivelet europiane sportin e koshit shkodran. Së fundmi bëhet me dije që është arritur marrëveshja që “Raiffeissen Bank” të jetë sponsori zyrtar i...

Vllaznia shumë pranë firmës me amerikanin e tretë

Vllaznia e basketbollit te meshkujve eshte shume prane firmes me nje tjeter lojtar amerikan. Behet fjale per Kevin Oberweiser. 32 vjeçari pritet te jete perforcimi i rradhes ne kuqeblute ne perpjekjet e tyre per te ndertuar nje ekip cilesor per...

MERKATO/ Tek Vllaznia mbërrijnë edhe dy blerje të tjera

Pas Daniel Lekndreajt dhe Julian Hamatit, Vllaznia e basketbollit te meshkujve ka bere realitet edhe dy goditje te tjera ne merkato. Presidenti Xhaferi i ka plotesuar nje tjeter kerkese trajnerit Bilali duke i sjelle dy lojtare amerikane. Ato kane mberritur...

Presidenti i Teutës akuzon Ballkanligën: Ja si na grabitën 5000 euro

Arqile Gorea, presidenti Teutës së basketbollit të meshkujve, në një intervistë për “Panorama Sport” ka zbuluar shkakun e vendimit të Teutës për të mos marrë pjesë në Ballkanligë. Kreu i bregdetarëve gjithashtu ka komentuar edhe zhvillimet e fundit në sportin...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Braktisi Slloveninë për t’iu bashkuar Shqipërisë, Zajmi është jehona që duhet...

Nëse bëhet fjalë për Kombëtaren, gjithmonë duhet vendosur me zemër dhe asnjëherë me lapsin në dorë. Llogaritë bëhen gjithmonë në ekipet që përfaqësohen, për...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR