Kombërja e boksit grumbullohet në Divjakë. Gati për veprimtaritë ndërkombëtare

Viti 2019 ka nisur më mirë për kombëtaren shqiptare të boksit. Që prej fillimit të kësaj jave, ajo është grumbulluar në plazhin e Divjakës për një periudhë 15 ditore. Në krye të ekipit tonë kombëtar janë trajnerët Zef Gjoni, Gëzim...

Fiton 9 milionë dollarë për 139 sekonda

Boksieri 41-vjecar Floid Mejwedhër ka arritur të mund kampionin japonez të kickbox brenda 138 sekondave duke fituar 9 milionë dollarë. Një shifër rekord e fituar brenda një afati kohor të pabesueshëm dhe kjo ka bërë që të fillojnë polemikat. Megjithatë nuk...

Sead Bushati ka stërvit edhe kampion bote por…Zef Gjoni nuk mund të krahasohet me...

Pak ditë më parë ka shijuar titullin kampion bote për 23 vjeçarët të ish-sportistit të tij Jurgen Uldedaj. E ka stërvitur për disa vite me rradhë para se ai të kalonte në Gjermani, megjithatë Sead Bushati ka edhe ai...

Një lajm i shkëlqyer për boksin e Vllaznisë

Sukseset janë të pafund por bashkë me to edhe vështirësitë për të arritur deri aty. Boksierët e Vllaznisë kanë provuar në vite të sfidojnë të gjithë kundërshtarët e tyre, me apo pa mbështetje. Por për të marrë pjesë në...

Vllaznia dominon sërish në ringun shqiptar. Fiton kupën e 23-të të Shqipërisë

Mesditën e sotme në "Tirana Olimpik Park" është zhvilluar Kupa e Shqipërisë në boks për të rritur ku kanë marrë pjesë boksierët më të mirë të vendit. Vllaznia dominon sërish në ring dhe fiton edhe këtë trofe që...

Jurgen Uldedaj: Titullin Kampion Bote ia dedikoj dy personave shumë të rëndësishëm të jetës...

Boksieri lezhjan Jurgen Uldedaj ka fituar mbrëmë ndaj argjentinasit Nikolas Leandro Arganaraz, në sfidën që zgjati plot 10 raunde. Një fitore e cila ka entuziasmuar shumë jo vetëm sportdashësit e pranishëm në "Tirana Olimpik Park" por edhe vetë boksierin...

Boksieri shqiptar Jurgen Uldedaj e fiton titullin botëror WBO dhe shpërthen në lot

Jurgen Uldedaj e ka fituar titullin botëror në kategorinë WBO për të rinj, pasi e rrahu boksierin argjentinas Nikolas Leandro Arganaraz, të shtunën në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë. Në një ndeshje me kohëzgjatje prej 10 rundeve, Uldedaj ishte më i...

Vllaznia drejt Tiranës për Kupën e 23-të, Gjoni: Me probleme, por do ia dalim

Nesër në Tiranë do të zhvillohet Kupa e Shqipërisë në boks për të rritur dhe Vllaznia do të synojë padiskutim fitoren e trofeut të rradhës, që do të jetë i 23-ti për të në këtë kompeticion. Por në prag...

Dita e Jurgen Uldedajt, boksieri lezhjan kërkon titullin botëror përballë një argjentinasi

Sot në orën 18:00 në “Tirana Olimpik Park” do të startojë eventi “SES Boxing”, që do të kulmojë me kryendeshjen që do të vendosë përballë boksierin shqiptar, Jurgen Uldedaj dhe argjentinasin Nikolas Leandro Arganaraz. Kjo sfidë është e vlefshme...

Jurgen Uldedaj: Dua ta fitoj këtë titull për Shqipërinë!

Në vendin tonë do të organizohet jnë prej ndeshjeve më të mëdha të boksit. Të shtunën më datë 15 dhjetor, ora 18:-00 në ambientet e sallës sportive “Feti Borova”, pranë Tirana Olimpik Park, Jurgen Uldedaj, do të vihet përballë...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Ndryshime në pankinën e “Juban Danja”, ikën Preka. Ja kush e...

Mbyllja e sezonit futbollistik është shoqëruar edhe me ndryshime në pankinën e ekipit të futbollit të femrave "Juban Danja". Kështu, nga sa bëhet e...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR