KRYESORE

Ronaldo nuk shënoi, por ja dy rekordet që vendosi ai dhe Real Madridi në...

Rëndësia e të shënuarit nga Cristiano Ronaldo mund të ketë përfunduar të mërkurën, në “Allianz Arena”, por ylli portugez i Real Madridit ende arriti të vendosë një tjetër rekord të Ligës së Kampionëve. Me triumfin e “Los Blancos”, 2-1 ndaj...

Vendimtare: E gjithë Malësia e Madhe të dielën në “Reshit Rusi”

Kampionati i kategorisë së dytë të futbollit shqiptar po shkon drejt fundit dhe kjo e dielë mund të jetë shumë përcaktuese sa i takon fatit të skuadrës që do të ngjitet më lart në grupin e Veriut. Kjo ngaqë...

Laçi ‘dominues’ kundër Vllaznisë këtë sezon, në Shkodër për të ‘bërë keq’

Laçi duket se po përgatit në qetësi sfidën kundër Vllaznisë që do luhet ditën e dielë. Pavarësisht se bardhezinjtë nuk kanë kaluar një periudhë shumë pozitive në kampionat, ata kanë arritur finalen e kupës që ka qenë një objektiv kryesor...

Vllaznia ‘mbyll gojën’, vetëm një mungesë për ekipin e Gjokes

Dy humbjet rradhazi në shifrat 2-0 përballë Teutes dhe Luftëtarit kanë rënduar së tepërmi gjendjen te ekipi i Vllaznisë. Kuqeblutë tashmë më shumë se kurrë më parë ndiejnë rrezikun e rënies nga kategoria dhe për këtë arsye duhet një reagim...

Liverpooli do ta refuzojë çdo ofertë që vjen për Salahin

Liverpooli janë të përgatitur që ta refuzojnë çdo ofertë që vjen për Mohamed Salahin, edhe ato nga Real Madridi. Sipas asaj që shkruan Daily Mail, anësori do të ketë shumë oferta, transmeton portali Transferimet.net Salah është kthyer në njërin prej lojtarëve...

E dhimbshme: Një kampion i madh boksi merr vendimin e rëndë

U rrit në Gjermani por erdhi në Shqipëri bashkë me familjen e tij për ta ndërtuar këtu të ardhmen. Shkëlqeu në sportin e boksit, u bë kampion i padiskutueshëm prej vitesh por duket se kjo nuk i ka mjaftuar. Kristian Demaj...

“Tronditet” Juventusi

Massimiliano Allegri do të largohet nga posti i trajnerit të Juventusit. Mediat italiane nuk kanë dyshime: Massimiliano Allegri do të largohet nga posti i trajnerit të Juventusit, shkruan portali Transferimet.net. Allegri thuhet se ka vendosur të gjejë një ekip të ri,...

Ish-kapiteni i Vllaznisë: I pyetëm lojtarët çfarë ndryshoi për keq, ju tregoj mbledhjen

Ish-kapiteni i Vllaznisë, Suad Lici, ishte pjesë e analizës së zhvilluar në mbrëmjen e së hënës mes drejtuesve të klubit, stafit teknik dhe lojtarëve. Pavarësisht se nuk është pjesë e asnjë strukture të klubit kuqeblu, përsëri Lici nuk qëndroi...

Trajnerja Gjelaj: Vllaznia- Tirana një derbi i vërtetë, por fitojmë ne

Të enjten pasdite në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” do të luhet finalja e parë e kampionatit kombëtar të volejbollit për të reja, ajo në mes dy skuadrave finaliste, Vllaznisë dhe Tiranës. Ekipi shkodran pas një ecurie shumë të...

Ravio Rama, atleti “që bën ligjin” aktualisht në garat e shpejtësisë

Atletika shkodrane është shquar gjithë këto vitet e fundit për sportistë cilësorë që ka nxjerrë dhe sidomos në dy disiplina sportive, atë të kërcimeve dhe të shpejtësisë. Nëse tek e para tashmë kemi edhe një Kampion Europe si Izmir...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Vllaznia “boom” në merkato. Vijnë katër amerikane dhe një malazeze

I kishte premtuar dhe tashmë I ka bërë realitet. Presidenti I Vllaznisë në futboll për femra Lazer Matija ka bërë 5 blerje njëkohësisht. Bëhet...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR