KRYESORE

Sporti Universitar, “Luigj Gurakuqi” synon trofetë në volejboll e minifutboll

Sporti Universitar po merr përmasa gjithnjë e më të mëdha në Shqipëri. Krijimi i shoqatës së këtij sporti, ka bërë që pjesë e saj të jenë të gjithë Universitetet e vendit, ndër të cilët edhe “Luigj Gurakuqi” i Shkodrës. Ndërkohë, prej...

Tre futbollistë të Vllaznisë me shqetësime para Partizanit

Skuadra shkodrane ka nisur pasditen e sotme stërvitjen dhe përgatitjet për ndeshjen me Partizanin. Ajo që ka rënë në sy gjatë kësaj seance kanë qenë problemet shëndetësore të tre prej lojtarëve. Bëhet fjalë për kapiteni Lika si dhe Malotën...

Në futboll fitojnë gjithmonë më të pasurit…

Thuhet: paràtë nuk janë gjithçka. Por në futboll, kjo nuk vlen, sepse janë paràtë që sjellin lumturinë. Ose të paktën sjellin titullin kampion. Eshtë kjo që del nga një studim i pesë kampionateve më të forta të Europës, të...

Tek Vllaznia koha për analizë. “Harrohet” Kamza, i gjithë përqendrimi tek Partizani

Tek skuadra shkodrane nuk ka kohë për të "qarë" barazimin me Kamzën dhe për këtë arsye, sot ka nisur puna për takimin e ardhshëm ndaj Partizanit. Për këtë arsye, kuqeblutë sot në analizën e zhvilluar janë fokusuar tërësisht tek sfida...

Një vit më parë kampion Ballkani, tjetër sukses për atletin Nikolli

Pas suksesit të jashtëzakonshëm të një viti më parë në Serbi ku u shpall kampion i Ballkanit në 3 mijë metra, atleti shqiptar David Nikolli ka korrur një tjetër sukses. Nikolli ka vendosur një rekord fantastik në 1500 metra. Atleti shqiptar...

Luan Zmijani: Kampionat që luhet në tavolinë, protagonistë presidentët e fortë

Vllaznia është duke kaluar një moment të vështirë në kampionatin shqiptar dhe tashmë mbijetesa në këtë sezon duket mjaft e vështirë për shkodranët. Skuadra e Gjokës ka dy pikë më pak se Teuta dhe Kamza, ndërsa penalizohet edhe nga kalendari...

Hamdi Salihi ”s’e harron vesin e tij”, gjen rrjetën dhe arrin kreun e golashënuesve...

Hamdi Salihi e ka nisur takimin e javës së 33-të të kampionatit austriak atje ku e la në ndeshjen e kaluar, pasi ka shënuar golin e barazimit të përkohshëm ndaj Kapfenberg. Miqtë kanë kaluar të parët në avantazh ndaj Nojshtadit,...

Hafizi: Zgjodhën njerëzit e gabuar, shkodranët shkëlqejnë në Superiore

Vllaznia është duke kaluar një nga momentet më të vështira të viteve të fundit, teksa rënia nga kategoria duket vetëm një hap larg. Shkodranët janë dy pikë larg Teutës dhe Kamzës, por takimi i radhës nuk flet në favor të...

Një supersfidë pa pagesë në ekranin tuaj, RTSH zgjedh ndeshjen e javës së 34-të

Partizani do të luajë kundër Vllaznisë, ndeshje e vlefshme për javën e 34-të të Superiores. Ky takim do të zhvillohet të dielën në orën 17:00 dhe është mjaft i rëndësishëm për objektivat e të dy skuadrave. Të kuqtë pretendojnë Kupat e...

Dy emra të rinj për Kombëtaren U-21. Njëri është shkodran që luan në Belgjikë

Trajneri i kombëtares U-21 Alban Bushi po mendon për listën e lojtarëve që do të grumbullojë për ndeshjet miqësore që ky ekip ka së shpejti. Fillimisht do të përballet me Bosnje-Hercegovinën më 28 maj në “Elbasan Arena” prej orës...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Andersen: Niveli i Fortunës më i lartë se ai i Vllaznisë,...

Shorti i turit të dytë të Ligës së Kampioneve në futboll për femra ka vënë përballë Vllaznisë ekipin Fortuna Hjorring të Danimarkës. Skuadra nënkampione...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR