KRYESORE

Armando Cungu: Gazetat më bënë trajner të Partizanit, me Gjicin marrëdhënie korrekte

Ish-trajneri i Kukësit, Laçit dhe Vllaznisë, Armando Cungu është i ftuar në emisionin “Fair-Play” në News 24. Cungu foli për takimin e sotëm, Kamza-Kukësi 0-1, por edhe për dënimin e Skënderbeut nga UEFA. “Kukësi po tregon se me ardhjen e trajnerit...

E zyrtarizuar: Goli i Xhevahir Sukaj nga 60.3 metra

Goli i shënuar nga Xhevahir Sukaj ditën e djeshme në ndeshjen Vllaznia- Lushnja sigurisht që ka bërë xhiron e mbarë botës përmes internetit. Aq sa është krahasuar edhe me atë të Ibrahimoviç. Në Shqipëri kuptohet që nuk ishte parë...

Kamza në krizë, debutuesit fillojnë e ndiejnë presionin e Vllaznisë dhe Teutês

Humbja me Kukësin në shifrat 0-1 ditën e sotme ka komplikuar shumë pozitat e Kamzës në kampionat. Nga ‘hirushja’ dhe surpriza e këtij kampionati tashmë në 8 javë nga fundi, ekipi i drejtuar nga Ndreu rrezikon me të vërtetë qëndrimin...

Oferta për yllin e ri të Kombëtares, flet menaxheri i tij

Ylli më i ri i futbollit shqiptar dhe Kombëtares tonë është Ylber Ramadani. Mesfushori u grumbullua nga trajneri Christian Panucci me ekipin e parë dhe madje u aktivizua si titullar në sfidën e humbur kundër Norvegjisë (0-1). I riu...

Në Shqipëri babai e mbante në stol, në Kosovë është golashënuesi më i mirë

Në Kosovë kampionati ndodhet në javën e 26-të, teksa përveç klubeve të cilat janë në rivalitet të ashpër sa i përket kryesimit, një “luftë” e ngjashme është edhe ajo që bëhet me golashënuesit. Listën e golashënuesve në kampionatin kosovar e...

Elseid Hysaj në librin e rekordeve të Napolit, arrin shifrën 100

Elseid Hysaj është kthyer në një futbollist të pazëvendësueshëm për skuadrën e Napolit dhe brenda pak viteve ka arritur të hyjë në librin e rekordeve të klubit italian. Me praninë e tij në fushë në ndeshjen e sotme kundër...

Nuk ka fitues në derbin e Madridit por spektakli nuk mungon

Cristiano Ronaldo - Antoine Griezmann 1 - 1. Ylli i Real Madridit realizoi një tjetër gol të bukur në derbi, por bomberi francez i Atletico-s iu përgjigj me të njëjtën monedhë. Diferenca në renditje vazhdon që të jetë e njëjta....

Merkato në Itali, Tare sqaron zërat e ofertave nga Juventusi

Gjatë ditëve të fundit, në mediat italiane janë përsëritur gjithnjë e më shumë zërat për kalimin te Juventusi gjatë verës jo vetëm Milinkovi-Saviç, por edhe trajneri Simone Inzagi, i cili shihet si pasardhësi ideal i Masimiliano Alegrit. Për këtë arsye,...

Edhe Seria A ka teatër, Kievo i dhuron fitoren Napolit

Napoli ka marrë një fitore të rëndësishme 2-1 përballë Kievos në Serinë A, për mbetur në ndjekje të Juventusit kryesues. Por më shumë se një fitore e Napolit, ishte një dhuratë nga Kievo, që ia bëri gjithçka të thjeshtë...

Enes Isufi, goli me vlerë trepikëshe për “Vllaznia B” ndaj Burreli

Skuadra e dytë e klubit Vllaznia, ajo "B", ka arritur të marrë një fitore shumë të rëndësishme në ndeshjen e rradhës për kampionat. Atë të luajtur ndaj Burrelit pasditen e sotme në "Reshit Rusi". Goli i mbrojtësit Enes Isufi...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Vllaznia- Fortuna Hjorring, ja kur do të luhet sfida në ‘Loro...

Tashmë nuk ka më dilema: Vllaznia ka caktuar datën 11 shtator për të luajtur ndeshjen e parë të turit të dytë të Ligës së...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR