KRYESORE

Video: Turpërohet nga 18-vjeçarja Lisa, ja si reagon “Super Mario”

Kush thotë se femrat nuk kuptojnë asgjë nga futbolli? Mjafton të shikosh videon e Lisa Zimouche, një freestyler 18-vjeçare, e cila ka turpëruar sulmuesin e Nice duke i kaluar topin mes këmbëve. Gjithsesi, Mario nuk është mërzitur aspak nga kjo...

PSG nuk i frikësohet Real-it, por arbitrit…

Në Paris nuk janë të shqetësuar vetëm për mënyrën si Unai Emery po përgatit skuadrën në pritje të udhëtimit drejt Madridit për ndeshjen e parë të 1/8-ve të Champions League kundër Real-it të Zidane, por edhe për atë që...

VIDEO/ Nuk kanë së përfunduari çudirat në Turqi, “falet” penalltia ndaj Fenerbaçes

Çudirat që vijnë nga futbolli turk, duken se nuk kanë së përfunduari. Pasi është realizuar transferimi i parë nëpërmjet bitkonit në futbollin turk, një monedhë kjo që njihet vetëm virtualisht, këtë herë në Kupë ka vend edhe për një...

Opinion/ Jera dhe Muça i bëjnë nder, Ervin Baku i duhet KE të FSHF-së

Nga Roland LUÇI Dueli deri ne absurd Duka - Fino qe ka shpartalluar imagjinaten "sportive" elektorale me insinuatat, goditjet nen brez e deri kercenimet a hapta per arrestim e burgim, ka lene ne hije zgjedhjet paralele te KE te FSHF...

Zgjedhjet në FSHF janë më 7 shkurt por trajneri shkodran “shpall” fituesin

Gara për zgjedhjet në Federatën Shqiptare të Futbollit po shkon drejt fundit dhe për të mësuar se kush do të jetë presidenti i ri i saj, kanë mbetur edhe 5 ditë. Periudhë kjo që do të jetë e shoqëruar...

Elseid Hysaj ka ditëlindjen: Jam i frymëzuar nga Hysen Zmijani

Në kohët e hershme, në Shqipëri, fati i njerëzve përcaktohej që në djep, pasi martesat e fëmijëve bëheshin kur ata akoma nuk kishin lëshuar zërin e parë, një fatalitet shqiptarësh. Në historitë moderne nuk mungojnë përcaktimet e jetës që në...

Luftë totale, “I çmenduri” Bielsa fundos Lilën me 18.6 milionë euro

Llogaria është për 18.6 milionë euro. Marselo Bielsa, i shkarkuar nga drejtimi i Lilës nëntorin e vitit të kaluar, pretendon këtë shifër nga klubi francez në bazë të kontratës që kishte me të, që skadon në 2019-ën. Një goditje...

CAS përmbys vendimin ndërkombëtarëve, lejon 28 sportistë rusë të garojnë në Olimpiadë

Historia e skandalit doping që ka përfshirë spotrin rus ka marrë një tjetër drejtim, pasi Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) në Lozanë ka përmbysur vendimet e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar (IOC) për pëzullimin e sportistëve. CAS ka kthyer pas vendimin...

Tek Vllaznia presin përforcime por ndërkohë një nga titullarët ikën në Kosovë

Tek Vllaznia në volejboll për meshkuj kanë qenë në pritje të përforcimeve në mënyrë që të pretendonin fitimin e trofeve por këto përforcime jo vetëm që nuk kanë ardhur por, nga ekipi ka edhe largime. Ditët e fundit, nga...

Nuk kryeson Messi, as Ronaldo dhe as Neymar. “Mbreti” është Kevin De Bruyne!

“Nuk ka rëndësi nëse ai është në garë, ose është ndalur. Kev ka një çekiç në këmbë. Ai është i aftë ta orientojë topin me fuqinë dhe saktësinë që dëshiron”. Kështu u përshkrua ndërkombëtari belg i Manchester City në...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Vllaznia nis përgatitjet për “Uefa Women Champions League”

Për Vllazninë e futbollit të femrave nuk ka kohë për të humbur. Prej një jave, kampionia e Shqipërisë në futboll për femra, ka nisur...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR