KRYESORE

Supersfida Bayern-PSG luhet vetëm për prestigj…

Bayern Munich dhe Paris SG kanë dominuar Grupin B dhe e kanë siguruar kualifikimin në 1/8-t e finaleve të Champions League. Paris SG është në krye me tre pikë më shumë se Bayern Munich, që duhet të fitojë me...

Shtypi i sotëm sportiv, ja çfarë thotë Edi Martini për Vllazninë

Situata tek Vllaznia nuk eshte e mire sidomos pas humbjes se fundit me Laçin. Per kete arsye nuk mungojne edhe kritikat ne shtypin sportiv. Diten e sotme ka qene rradha e ish- futbollistit te saj Edi Martini per te...

Premio e çmendur nëse Anglia fiton Kupën e botës

Ekipi i “3 Luanëve” ka hyrë në bisedime me Federatën e Futbollit Anglez  rreth parave që ekipi do të fitojë, nëse mban një ecuri pozitive në Rusi verën e ardhshme. Agjentët e lojtarëve dhe drejtues të lartë të federatës janë...

Një ndeshje e pabesueshme futbolli është zhvilluar përpara shortit të France 1998

Nuk ka shumë evenimente më të Një studio e madhe e mbushur me kostume, ish-futbollistë dhe drejtues të FIFA-s. Por në vitet nëntëdhjetë ishte ndryshe. Përpara shortit të Kupës së Botës 1998 dikush pati idenë të luhej një ndeshje e...

Tifozët zgjedhin lojtarin më të mirë për vitin 2017

Dy yjet e futbollit botëror, Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi, edhe njëherë do të luftojnë për çmimin prestigjioz, “Topi i Artë”, kush do ta fitojë, mbetet për t’u parë. Në anketën e prestigjiozes spanjolle, “As”, se kush do ta fitojë...

6 pikë më pak “në llogari”, Vllaznia e sivjetme është “minus”

"Llogaritë" tek Vllaznia nuk dalin. Pas javës së 13-të të kampionatit, ajo ka arritur të grumbullojë vetëm 12 pikë. Më pak se një pikë në ndeshje. Padyshim që shumë pak për një skuadër e cila ishte ndërtuar me objektiv...

VIDEO/Elseid Hysaj “mbret” i Napolit

Elseid Hysaj është shfaqur si mbret i Napolit në kalendarin e ri të vitit 2018 të publikuar nga klubi Italian me titullin “Mbretërit e Napolit”, Hysaj së bashku me futbollistët e tjerë shfaqen me veshje mbretërore, duke përfaqësuar figura...

Jurgen Uldedaj i pamposhtur në ring, korr suksesin e 7-të si profesionist

Boksieri lezhjan Jurgen Uldedaj ka korrur sot fitoren e shtatë në karrierën e tij si profesionist, duke qëndruar i pamposhtur në ring. Lezhjani mundi me “KO teknik” në raundin e tretë çekun Redek Geismann, përballje e zhvilluar në shtëpinë...

Jurgen Klisman në duel me De Biasin për drejtimin e Kombëtares së njohur

Jurgen Klisman është vetëofruar për të marrë drejtimin e Kombëtares së Australisë. 53 vjeçari tha se do ta pranonte me kënaqësi, nëse i ofrohej posti i trajnerit nga Federata Australiane. Për këtë post është përfolur dhe ish-trajneri i Kombëtares...

Medalja e munguar, Qerimaj ankohet për kushtet e stërvitjes

Botërori i peshëngritjes që po zhvillohet në Kaliforni ka regjistruar rezultate pozitive për sportistët shqiptarë. Romela Begaj mori medaljen e artë, ndërsa Erkand Qerimaj nuk i përmbushi pritshmëritë personale me vendin e katërt, por edhe pse jashtë podiumit mbetet...

FUTBOLLI I FEMRAVE

FOTO/ Megi DOÇI jo vetëm futbolliste: Mos u mundo të më...

Megi Doçi, futbollistja e Vllaznisë, nuk është e talentuar vetëm me topin në këmbë, por edhe jashtë fushës së blertë. Me anë të një foto...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR