KRYESORE

“Neymar s’është lojtar ekipi”; Van Gaal paralajmëron Barcelonën

Kthimi i Neymar te Barcelona nuk do të ishte një lëvizje e mirë për gjigandët e La Liga-s, sepse ai nuk është një lojtar për ekipin. Kështu mendon Louis van Gaal, ish-trajneri i skuadrës katalanase dhe shumë të tjerave. Më...

Gjoka “zgjon” Kamzën, lojtarët “betohen” për fitore ndaj Laçit

Kamza nuk po kalon një moment të mirë dhe kjo është mëse e qartë, që nga renditja, por edhe loja e zhvilluar e tyre. Ndërrimi i trajnerit Duro me Gjokën duket se nuk ishte i mjaftueshëm për të rikthyer tek...

Quajeni Mr. 100, tjetër rekord në Champions për Kristiano Ronaldon

Nuk ka gjetur rrjetën ndaj Valencias, dhe kjo është gjë e rrallë për të në Ligën e Kampioneve, por Kristiano Ronaldo vazhdon të shkruajë historinë e këtij turneu që e ka shumë për zemër dhe e ka fituar 5...

Zbulohet fituesi i Topit të Artë, surpriza edhe në podium

Lajmi zyrtar për emrin e fituesit të Topit të Artë do të jepet javën e ardhshme por sipas radios spanjolle “RadioEstadio” fitues i saj është kroati Luka Modric. Sipas mediave iberike, kroati, nënkampion bote, ka arritur të thyejë hegjemoninë 10-vjeçare...

FOTO-LAJM: Vllaznia e para 16 viteve në një ndeshje kupe mes shumë emocionesh

Emocionet që të dhuron futbolli janë të mëdha. Qoftë ato pozitive por edhe negative. Shkodranët kanë gëzuar në shumë raste, por ka patur edhe jo pak momente kur janë hidhëruar. Rastësisht nga arkiva e "Shkodra Sport" nxorëm këtë foto....

Mbrëmje historike/ Ajaksi kualifikohet në 1/16-at pas më shumë se një dekade

Nuk ndodhte që nga viti 2006 që Ajaksi, një nga klubet më të suksesshme dhe me historinë më të pasur në botë, të kalonte nga faza e grupeve në Champions League. Gjigantët holandezë mposhtën AEK-un e Athinës në një ndeshje...

Speciale nga Besnik Dizdari/ “SABAH BIZI … dhe brezi i tij”

Kapitulli VI …Për fatin e saj, Kombëtarja e Shqipërisë kishte përballë një shtet që nuk donte të kuptonte. Papritmas, ajo zhduket dhe Shqipëria e Loro Boriçit nuk merr pjesë në eliminatoret e Kampionatit Botëror të Meksikës 1970… E ne duhej...

Inter, Spalletti: “Ndaj Tottenahm për jetë a vdekje, nuk duroj të na shkelin me...

Shtatë humbje në shtatë transferta. Është kjo statistika e rëndë që penalizon trajnerin e Inter, Luciano Spalletti lidhur me ndeshjet kundër ekipeve angleze. Londra mirëpret atë dhe Interin mes shiut, errësirës, trafikut dhe vonesave ajrore. Gjithsesi në Wembley, është...

Klopp: S’kam pse i them lojtarëve asgjë, ata kanë parë 5000 video në Youtube...

Jurgen Klopp insiston se ka 100% besim te lojtarët e tij në prag të ndeshjes kyçe të Champions League ndaj Paris Saint-Germain. Grupi C ndodhet në një pozicion delikat, me Liverpool që ka grumbulluar vetëm 6 nga 12 pikët e...

VIDEO/ Pamje shokuese në Champions, grekët përgjakin dhe sulmojnë me molotov tifozët e Ajaksit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në sfidën që AEK-u i Athinës po luan në Champions League në shtëpi, ndaj Ajaksit të Amsterdamit. Tifozët grekë kanë sulmuar me koktej molotovi tifozët miq, duke i përgjakur disa prej holandezëve. {"videoid":"1543347013101","type":1,"ratio":0.75}AEK Tifozet...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR