KRYESORE

Atletiko eliminohet nga Champions, shikoni reagimin e Simeones

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone, ka këmbëngulur se eleminimi nga Liga e Kampionëve nuk është fundi i epokës, por një fillim i ri. Atletico u eleminua nga faza e grupeve për herë të parë nën dretjimin e Simeones...

Kampioni Guri: Karriera ime sapo ka nisur. Titujt kampionë do vazhdojnë për shumë vite

Një nga emrat që po spikat tek ekipi i boksit të Vllaznisë në dy vitet e fundit është edhe 21 vjeçari Vuksan Guri. Për të dytin vit me rradhë është shpallur kampion me të rriturit duke qenë pjesë e...

Ish-futbollisti i Besës kapet me 9 kg kokainë, dënohet me 8 vite burg

Tetë shtetas shqiptarë, ndër të cilët edhe një ish- futbollist, pjesë e një grupi të organizuar kriminal të përfshirë të trafik kokaine, janë dënuar me 44 vite burg në total nga një gjykatë britanike. Ky grup, që vepronte në...

ARKIV/ Arratisja e bujshme e Bërshenit dhe Hoxhës. Ja raporti sekret i shtetit shqiptar

Raporti sekret në 1987: Incidenti i rëndë me policinë në Helsinki dhe arratisja e dy futbollistëve në Greqi Pjesëmarrja e ekipit tonë kombëtar të futbollit në finalet e Evropianit “Francë 2016”, pa dyshim që është një nga arritjet më të...

Rekord pas rekordi, Mbape u “lë targën” më të mëdhenjve në Champions

Nejmar mund të jetë lojtari më i kushtueshëm në historinë e futbollit botëror, por ai që mahnit me statistikat e tij në radhët e PSG vazhdon të jetë adoleshenti Kilian Mbape. Francezi ka thyer sot një tjetër rekord në...

Aubamejang në shitje, Milanit i nevojiten urgjentisht 60 milionë euro

Pierr-Emerik Aubamejng do të largohet nga Borusia Dortmund që në janar dhe tani sulmuesi kërkon sistemim në një skuadër tjetër, pasi marrdhëniet me klubin gjerman janë përkeqësuar ndjeshëm. Menaxheri i tij ka filluar të kontaktojë klube të ndryshme për...

Shtypi sportiv i sotëm, “ankesa” për Vllazninë

Vllaznia rikthehet me “hallet” e saj serish edhe sot ne faqet e para te gazetave sportive. Ne “Panorama Sport” ka nje shkrim me titull: “Vllaznia shperdoron 1 miliarde leke per mbijetesen”. Kujtojme ketu qe edhe vete Shaba ka qene...

Flamuri shqiptar shfaqet rregullisht në ndeshjet e Bayern Munchen (Video)

Duket se shqiptarët nuk janë tifozë vetëm me skuadrat italiane. Natyrisht, një nga skuadrat që ka shumë ndjekës nga mbarë hapësira shqiptare është edhe Bayern Munchen. Në pjesën e parë, kur Lewandowski shënoi golin e parë ndaj PSG-së nw...

Bayern Munich fiton 3-1, por Paris SG fiton Grupin B…

Bayern Munich ka marrë hak ndaj Paris Saint-Germain, duke fituar 3-1 në stadiumin “Allianz Arena”, gjithsesi bavarezët duhet të pajtohen me vendin e dytë në Grupin B të Champions League, sepse barazuan me pikë francezët, por kishin humbur 3-0...

Vëmendja e gjitha në “Reshit Rusi”. Të dielën luhet “Vllaznia B”- Egnatia

Java e parë e fazës së dytë të kampionatit të kategorisë së parë starton këtë fundjavë dhe ndeshja më me interes duket se do të jetë ajo që do të luhet në fushën sportive "Reshit Rusi". Bëhet fjalë për...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Andersen: Niveli i Fortunës më i lartë se ai i Vllaznisë,...

Shorti i turit të dytë të Ligës së Kampioneve në futboll për femra ka vënë përballë Vllaznisë ekipin Fortuna Hjorring të Danimarkës. Skuadra nënkampione...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR