KRYESORE

“RUSI 2018” / Më i gjati, më i shkurtri, më i riu, më i...

Cili është futbollisti më i ri në moshë nga 736 lojtarët e grumbulluar për të luajtur në Kupën e Botës. Po më i vjetri, cili është? Këto pyetje marrin përgjigje më poshtë, ku zbulohen edhe lojtarët më të gjatë,...

Vjedhja e shekullit! Real i merr Barcelona-s “Neymar-in e ri” për 45 mln €

Real Madrid ka arritur marrëveshjen me Santos për transferimin me vlerë 45 mln euro të sulmuesit anësor Rodrygo i cili ka qenë ylli i fazës së parë të kampionatit brazilian. Teksa ekipi i tij nuk po luan mirë dhe rrezikon...

Shifra stratosferike/ 1 miliard euro, ja kush është kombëtarja më e shtrenjtë e Botërorit

Franca është ekipi më i shtrenjtë që do të jetë pjesë e këtij Botërori. Sipas lajmit të publikuar nga e përditshmja franceze “L’Equipe”, sipas vlerave të futbollistëve, dilet në përfundimin se “gjelat” vlejnë plot 1 miliard e 80 milionë euro,...

Bukuroshja e Vllaznisë zbulon të pathënat: Futbolli dhe tifozët janë të mrekullueshëm, ja planet...

Uendi Muja është një prej atyre femrave që nëse e shikon në rrugë, mund të mendosh që është një modele dhe që nuk ka lidhje me sportin, po realisht nuk është ashtu. Po flasim për futbollisten e Vllaznisë dhe Kombëtares...

Bordi i ri i Vllaznisë, tërhiqet një nga emrat e propozuar

Pak ditë më parë u bë publike edhe një listë prej shtatë emrash që specialistë dhe personalitete të futbollit shkodran kishin propozuar për Bordin e ri Mbikëqyrës të klubit Vllaznia. Ndër emrat e propozuar kanë qenë ato të Sabah...

Edi Martini nuk i ndahet Partizani, tjetër mesazh pas “Bota është e rrumbullakët”

Edi Martini ishte ndër të parët që reaguan për rënien e Vllaznisë nga Superiorja dhe ai fajësoi direkt Partizanin për rënien e skuadrës shkodrane, ngaqë të kuqtë u mundën javën e fundit në fushën e tyre nga Kamza, rivalja...

Mourinho jep parashikimet e tij për Botërorin

Kur duhet edhe një javë nga fillimi i kompeticionit më të rëndësishëm futbollistik, Kupa e Botës që do të zhvillohet në Rusi nga 14 qershori deri më 15 korrik, ju sjellim parashikimet e atij që cilësohet si trajneri më...

17 përqind e përfaqësueses së Zvicrës me rrënjë shqiptare

Përfaqësuesja e Zvicrës është një nga përfaqësueset me më së shumti futbollistë që kanë prejardhje të huaj. Trajneri Vladimir Petkoviç zbuloi listën me 23 lojtarë për Kampionatin Botëror, ku do të ketë gjashtë ndryshime nga Kampionati Evropian 2016, shkruan “Swissinfo.ch”. Dhjetë...

Shqipëria zbret dy pozicione në renditjen e FIFA, Kosova ngjitet me 11

Kombëtarja Shqiptare zbret me dy pozicione në renditjen e fundit të FIFA. Aktualisht ajo është pozicionuar në vendin e 58-të me 538 pikë. Zbritja me dy pozicione ndodhi pas humbjes së Shqipërisë në dy ndeshjet e fundit me Kosovën dhe Ukrainën Kosova...

Katër futbollistë shkodranë në provë tek Luftëtari

Luftëtari i Gjirokastrës ka hapur dyert për provimin e lojtarëve të rinj të cilët mund t'i bashkohen këtij ekipi për Kupat e Europës por edhe për sezonin e ri futbollistik. Ndër ata që kanë shkuar për provë tek kjo...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Federata vjen me një tjetër risi. Kompeticioni i ri për femrat...

Futbolli i femrave nuk do ta nisë vitin me ndeshjet e Kupës së Shqipërisë si çdo vit tjetër, pasi Federata ka menduar për një...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR