KRYESORE

Shtrimi i tartanit në stadiumin “Loro Boriçi” drejt përfundimit

Procesi i shtrimit të tartanit në pistën e stadiumit "Loro Boriçi" po shkon drejt përfundimit. Firma që po kryen punimet, e ka përfunduar shtrimin e tij në thuajse 80 për qind të të gjithë hapësirës. Ka mbetur për të...

Tafili: Tani kemi më shumë entuziasëm. Na duhet fitorja edhe me Luftëtarin

Një fitore që më shumë se gjithçka kishte vlerat psikologjike e ka vlerësuar tre pikëshin e marrë ndaj Lushnjes mesfushori kuqeblu, Alsid Tafili.Përballjen në fundjavë me Luftëtarin, Tafili e konsideron edhe më të vështirë, ndaj bën apel që duhet...

E pabesueshme! 4 vite më parë luante në kategorinë e katërt, sot është në...

Futbolli vazhdon të jetë i paimagjinueshëm se çfarë mund të prodhojë. Shpeshherë nëpër botë kanë ndodhur fenomene që në aspektin normal nuk duhej të ekzistonin. Skuadra që krijohen nga hiçi dhe që brenda një periudhe të shkurtër arrijnë të...

Statistikat, Vllaznia dominon ndaj Luftëtarit por a vlejnë ato?

Kush do të fitojë në ndeshjen e së dielës në mes këtyre dy ekipeve, ka hedhur një hap të rëndësishëm për arritjen e objektivit kryesor: largimit nga vendet e fundit të tabelës së renditjes. Vllaznia dhe Luftëtari ndodhen në...
video

Rekord historik në boks, e hedh nokaut kundërshtarin për 11 sekonda

Ndeshja e boksit e zhvilluar në Belfast mes afrikanojugorëve Zolani Tete dhe Soiboniso Gonya ka hyrë në historinë e këtij sporti. Kjo për faktin se Tetes iu deshën vetëm 11 sekonda për të hedhur në nokaut kundërshtarin e tij...

Uendi Vecaj i lumtur në Kroaci. Këtu do të realizoj ëndrrën time

Në limitet e merkatos së verës, mesfushori i Vllaznisë Uendi Vecaj realizoi një transferim të rëndësishëm teksa firmosi për klubin e njohur kroat të Dinamos së Zagrebit. Prova që 20 vjeçari kishte zhvilluar me këtë skuadër mesa duket i...

E mbani mend Robinjon e Milanit? Dënohet me burg se ka përdhunuar një shqiptare

Ish-sulmuesi i Milanit, Robinjo është dënuar me 9 vite burg nga Gjykata e Milanos për dhunë seksuale në grup ndaj një shqiptare 22-vjeçare. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në një diskotekë në Milano në vitin 2013. Ndodh edhe kështu....

Fantastike! Ja si e vlerëson Arrigo Saki shkodranin Elseid Hysaj

Ish-trajneri i njohur, Arrigo Saki në editorialin e radhës për ” La Gazzetta Dello Sport” ka folur për momentin e trishtë që po kalon futbolli italian në arenën europiane, ndërkohë që nuk ka munguar një koment edhe për mbrojtësin...
video

Ibra, rekord tjetër: Në Champions me 7 ekipe të ndryshme

Zlatan Ibrahimoviç vendos një rekord të ri në futbollin europian. Sulmuesi suedez bëhet i vetmi futbollist që është aktivizuar në Champions League me 7 skuadra të ndryshme. Pas Ajaksit, Juventusit, Interit, Barcelonës, Milanit dhe Paris St. Germain, 36-vjeçari zbriti në...

Disiplina, ndëshkon Erzenin për dhunën e ushtruar ndaj “Vllaznia B”

Dhuna e ushtruar nga futbollistët e Erzenit ndaj atyre të Vllaznisë B dhe futja e tifozëve në fushë, i ka kushtuar dënimin me zhvillimin e një ndeshje pa tifozë për shijakasit ndërkohë që dy prej lojtarëve të kësaj skuadre,...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Andersen: Niveli i Fortunës më i lartë se ai i Vllaznisë,...

Shorti i turit të dytë të Ligës së Kampioneve në futboll për femra ka vënë përballë Vllaznisë ekipin Fortuna Hjorring të Danimarkës. Skuadra nënkampione...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR